'Maymun' benzetmesinde doktordan geri adım

Süperstar Ajda Pekkan'ın gözlerini kurbağaya, dudaklarını maymun poposuna benzettiğini söyleyen estetik cerrah Prof. Dr. Nazım Durak, başlatılan soruşturma kapsamında savcılıkta ifade verdi ve uzlaşma talebinde bulundu. Pekkan, geçtiğimiz ay avukatı aracılığıyla Nazım Durak'ın kendisini toplum önünde küçük düşürdüğü iddiasıyla hem savcılığa suç duyurusunda bulundu hem de tazminat davası açtı.

1 MİLYON TL TAZMİNAT

Pekkan, Durak'ın, sanatçı kişiliği ve fiziğiyle ilgili ağır ithamlarda bulunduğunu iddia ederek "hilkat garibesi", "kurbağa gibi bakıyor gözleri", "yüzünde mimik yok", "maymun poposu gibi dudaklar" şeklinde sözlerinin hakaret niteliğinde olduğunu belirtti. Söz konusu bu açıklamalar nedeniyle derin üzüntü yaşadığını, toplum önündeki sanatçı kişiliğinin zedelendiğini belirten Pekkan, Durak'tan 1 milyon lira tazminat istedi. Durak'ın yaptığı ameliyatlar nedeniyle hakkında çok sayıda tazminat ve ceza davası açıldığını iddia eden Pekkan, buna ilişkin haberleri dosyaya delil olarak sundu. Durak da hakkında başlatılan soruşturma kapsamında ifade verdi.

'ABARTIYA KAÇTI'
Durak, savcılığa verdiği ifadesinde estetik cerrah ve öğretim görevlisi olduğunu belirterek şikâyetçiye hakaret gibi bir kastının olmadığını kaydetti. Durak ifadesinde "Konuk sıfatı ile bulunduğum televizyon programında estetik ameliyatlarından bahsediliyordu. Söz Pekkan'a geldiğinde abartıya kaçan sözler ve benzetmelerim olmuş olabilir. Uzlaşmak istiyorum" dedi. Durak hakkında dava açılıp açılmayacağı önümüzdeki günlerde belli olacak.

BİZE ULAŞIN