Orhan Baba'nın en mutlu gecesi

Orhan Gencebay'ın 60'ıncı yılı nedeniyle düzenlenen gecede binlerce kişi "Batsın Bu Dünya"yı söyledi

Orhan Gencebay'ın müzikteki 60'ıncı sanat yılına özel "Orhan Gencebay ile Bir Ömür" adı altında dün akşam Harbiye İstanbul Kongre Merkezi'nde vefa gecesi gerçekleştirildi. Günlerden beri hazırlıkları süren Orhan Baba'nın onur ve gurur gecesinde birbirinden ünlü isimlerin katılımlarıyla geceye renk kattılar. Vefa gecesine damgasını albümde parça okuyup geceye katılmayan sanatçılar vurdu. Tarkan, Ajda Pekkan, Ebru Gündeş ve Sibel Can gibi dev isimler bu özel gecede Orhan Gencebay'ı yalnız bırakması gecenin en çok konuşulan konusuydu. Beyazıt Öztürk'ün sunumuyla gerçekleşen bu özel gecede Şafak Sezer "Elhamdülillah" şarkısıyla sürpriz yaptı. Vefa gecesinde sırasıyla Berkay, Demet Akalın, Deniz Seki, Duman, Emel Sayın, Hande Yener, İzel, Kutsi, Mustafa Ceceli, Nukhet Duru, Özcan Deniz, Grup 84, Volkan Konak, Yıldız Tilbe, Zara ve Zerrin Özer sahne aldı. Geceye sonradan katılan minik serçe Sezen Aksu, büyük süprizde bulundu. '

POLEMİKLER ANLAMSIZ'

Gecenin organizasyonunu üstlenen Poll Production'ın sahibi Polat Yağcı, yaptığı konuşmayla geceye katılmayanlara göndermede bulundu. Yağcı, son dönemde gazetelerde çıkan haberleri yalanlayarak, "Bu gece Orhan Gencebay'ın onur ve gurur gecesidir, albüm lansmanı gecesi değildir, o yüzden o katıldı, bu katılmadı diye polemiklere itibar etmeyin'' dedi. Albümde yer alan şarkıcıların bu onur gecesinde ısrar etmediğini belirten Yağcı, "Katılanlara da katılmayanlara da çok teşekkür ederiz. Bu geceden herhangi bir gelir elde edilmedi, herkes VİP davetli olarak ağırlandı. Gecenin yüzde 20'si sponsor, yüzde 80'i ise ben ve Orhan Baba tarafından karşılandı'' diyerek geceye katılmayanlara göndermede bulundu.

GENCEBAY: BERHUDAR OLUN

Adına tertiplenen bu büyük gecede kısa bir konuşma yapan Orhan Gencebay, "Böyle geceler genelde sanatçıların vefatlarından sonra yapılır, bu ilk oldu, yaşarken bana bu gururu bu onuru yaşattığınız için, büyük mutluluk duyuyorum, berhudar olun'' dedi. Hamile olduğu için geceden erken ayrılmak zorunda kalan Zara, "Orhan Gencebay'la aynı albümde olduğum için değil, onla aynı çağda yaşıyor olduğum için büyük onur duyuyorum'' diyerek büyük alkış topladı. Geceye katılan sanatçıların ortak söylemleri, Orhan Gencebay'ın büyüklüğü ve albümde yer almasına karşın Vefa Gecesi'ne katılmayan sanatçılarla ilgiliydi. Ortak olarak sahneye çıkanlar, geceye katılmayan sanatçılara büyük sitemde bulundu. Büyük sürprizlerin yaşandığı gecede, 3 bin 700 kişi Orhan Gencebay'ı ayakta alkışladı. Sahneye çıkan sanatçılar gecenin sonunda hep bir ağızdan Orhan Gencebay'ın efsane şarkısı "Batsın bu dünya" şarkısını seslendirdi.

BİZE ULAŞIN