Teşhirci öğretmene soruşturma

Samsun’da Necatibey İlkokulu’nda görevli bir sınıf öğretmeni, açtığı internet sitesinde yaramazlık yapan öğrencileri videoya çekip, ‘davranış bozukluğu olan öğrenciler’ başlığı ile yayınladı.

Samsun'a bağlı İlkadım ilçesinde bulunan Necatibey İlkokulu 2/C sınıfı öğretmeni B.G. öğrencilerden bazılarının gözyaşları içerisinde kameraya konuşmak zorunda bırakılması ve öğretmenin gülen öğrencilere, 'Seni de gülerken çekelim, Başbakan bile izler bu görüntüleri' diyerek konuşması, tepki çekti.

Görüntülerde bazı öğrenciler ağlayarak neden kavga ettiklerini anlatırken, bazı öğrenciler de gülerek cevap verdi. Gülen öğrenciye öğretmen B.G., "Sen de gülüyorsun. Gülerken çıksın. İnternette Başbakan bile seyreder bunu, sırıt böyle yavrum" diyerek konuşması velilerden tepki aldı. Görüntüleri izleyen veliler, okul yönetimine başvurdu. Tepkiler üzerine öğretmen B.G., açtığı internet sitesindeki görüntüleri ve resimleri yayından kaldırdı.

İNCELEME BAŞLATILDI

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Dr. Mustafa Cora, görüntülerin hoş olmadığını belirterek, "Biz bunu duyar duymaz İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze talimat vererek inceleme başlattık" dedi.
BİZE ULAŞIN