‘Şişko’ sataşması kanlı bitti

Adana’da açık lisede okuyan kız arkadaşına ‘şişko’ diyerek hakarette bulunan grupla tartışan genç, okul bahçesinde iki bacağından bıçaklandı.

Edinilen bilgiye göre olay, merkez Seyhan ilçesinde bulunan Çobanoğlu Ticaret Meslek Lisesi'nin bahçesinde meydana geldi.

İddiaya göre, açık lise öğrencisi Tuğba E. (17) okul bahçesinde gezerken, bir grup tarafından sözlü tacize uğradı. Grup tarafından 'Şişko' gibi ifadelerle rahatsız edilen Tuğba E., durumu 12-A sınıfında eğitim gören erkek arkadaşı Hasan Koca'ya (18) anlattı.

Bu duruma öfkelenen Koca, okul bahçesine giderek, 10-15 kişilik grupla tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Koca, gruptan biri tarafından her iki bacağından da bıçaklandı. Şahıslar olaydan sonra kaçarken, ihbar üzerine olay yerine gelen Koca, Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Koca'nın sınıf arkadaşı Nihat Aydın (21), tartışmanın kız mevzusundan çıktığını belirterek, "Kız mevzusu olduğu için ortalık karıştı. Nereden baksan 10 kişi arkadaşıma saldırdı. Kıza laf atıyorlar. Daha sonra çocuğun üstüne çullanıyorlar" dedi.

Polis olaydan sonra kaçan şahısları yakalamak için çalışma başlattı.
BİZE ULAŞIN