Bomba değil, su borusu!

Bodrum'da geçen yıl onarılan şebekenin ana borularından biri patladı. Güvercinlik'te 'bomba' etkisi yapan su taşkını duvarları yıktı, evlere girerek ağır maddi hasara yol açtı

Pazar 21.10.2012
ABONE OL
Muğla Bodrum'a bağlı Güvercinlik köyünde ana isale hattının patlaması sonucu göçük ve su baskını meydana geldi. Önceki gün Geyik Barajı'ndan Bodrum'a içme suyu taşıyan DSİ'ye ait ana isale hattında bilinmeyen bir nedenle patlama meydana geldi. Milas-Bodrum karayolunu aşan su, Güvercinlik'teki 10 eve ulaştı. Duvarlar yıkıldı, araçlar ve evler büyük hasar gördü. Suyun etkisiyle meydana gelen göçükte 3 otomobil toprak altında kaldı. Olay yerine Bodrum ilçesi ve civar belediyelerden çok sayıda iş makinesi sevk edildi. Trafiğe kapanan yolda kaya parçaları ve molozlar iş makineleri ile temizlendi. Bodrum Belediye Meclis Üyesi Taner Uslu ve Mumcular Belediye Başkanı Birol Aydın olay yerinde incelemelerde bulundu.

'GEÇ SAATTE OLMASI FACİAYI ÖNLEDİ'
Başkan Birol Aydın "Can kaybı yok. Akşam geç saatlerde olması büyük bir faciayı önledi"dedi. Yetkililer, borunun montaj hatası veya üzerinden araç geçmiş olduğu için patlamış olabileceğini belirtti. Ana isale hattı geçen yıl 100 milyon lira hracanarak yapılmıştı. Adeta kabus yaşadıklarını söyleyen Ayşenur Kılkıl isimli bir vatandaş "Önce yağmur zannettik" derken Ayşe Kartal isimli bir başka vatandaş "Bütün eşyalarım kullanılmaz hale geldi. Zarar büyük" diye konuştu.