İstanbul için kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için kuvvetleri yağış, Marmara için de kuvvetli rüzgar uyarısında bulundu.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, İç Ege, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz, Batı Akdeniz, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile Muğla, Kayseri, Niğde, Adana, Osmaniye, K.Maraş ve Hatay çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İstanbul'un Çatalca ilçesi, Kırklareli'nin Demirköy ve Vize, Tekirdağ'ın Saray ilçesi, Çanakkale ve Balıkesir'in kuzey ilçeleri ile Antalya çevrelerinde şiddetli (76-100 mm), İstanbul, Tekirdağ ve Kırklareli çevrelerinde kuvvetli (20-50mm) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Güney Ege ve Batı Akdeniz'de 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), güneydoğu bölgeler ile zamanla iç kesimlerde doğu ve güneydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege ve Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli (30-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.
METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların İstanbul'un Çatalca ilçesi, Kırklareli'nin Demirköy ve Vize, Tekirdağ'ın Saray ilçesi, Çanakkale ve Balıkesir'in kuzey ilçeleri ile Antalya çevrelerinde şiddetli (76-100 mm), İstanbul, Tekirdağ ve Kırklareli çevrelerinde kuvvetli (20-50mm) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su baskını, heyelan, ulaşımda aksamalar, yıldırım, lokal dolu yağışı vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Marmara, Kıyı Ege ve Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli (30-60 km/saat) olarak eseceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İstanbul'un Çatalca ilçesi, Kırklareli'nin Demirköy ve Vize, Tekirdağ'ın Saray ilçesi ile Çanakkale ve Balıkesir'in kuzey ilçelerinde şiddetli (76-100 mm), İstanbul, Tekirdağ ve Kırklareli çevrelerinde kuvvetli (20-50mm) olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren iç kesimlerinin aralıklı sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de kuzeyli yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz (Antalya, Isparta ve Burdur) ile zamanla Adana, Osmaniye, K.Maraş ve Hatay çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Antalya çevrelerinde şiddetli (76-100 mm.) ve yer yer aşırı (100 mm. üzeri) olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Ankara, Eskişehir, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Niğde ve Kayseri çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, Zonguldak ile zamanla Bolu, Bartın, Düzce, Karabük ve Kastamonu çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerinde kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, güney ve batısı ile Erzurum ve Ağrı çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BİZE ULAŞIN