Kozanoğlu'na uyuşturucudan dava

Bir baskında gözaltına alınan eski mankenlerden Yasemin Kozaoğlu'na 2 yıl hapis istemli dava açıldı. Aynı davada Ayşe Hatun Önal'a ise takipsizlik verildi.

İstanbul Emniyet Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin sokak satıcılarına yönelik başlattığı çalışmada Beykoz'da özel korumalı bie villaya uyuşturucu servisi yapıldığını tespit edilmesi üzerine, 6 Ocak'ta 34 ayrı adrese eş zamanlı baskınlar düzenlemişti. Baskınlarda aralarında manken ve sinema oyuncusu Yasemin Kozanoğlu'nun bulunduğu 20 kişi gözaltına alınmıştı. Konu hakkında ABD dönüşü Ayşe Hatun Önal'ın ifadesine başvurulmuştu.


KOZANOĞLU'NA CEZA, ÖNAL'A TAKİPSİZLİK...

İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcı vekilliği'nin yürütüldüğü soruşturma geçtiğimiz Mayıs'ta tamamlandı ve aralarında tanınmış işadamlarının çocuklarının da olduğu 14'ü tutuklu 19 şüpheli hakkında "örgüt kurmak, yönetmek" ve "uyuşturucu madde ticareti yapmak ve temin etmek" suçlarından dava açıldı. Ancak iddianamedeki sanıklardan Kozanoğlu ve Önal hakkındaki dosya görevsizlik kararı ile ana dosyadan ayrıldı. İki ünlünün soruşturması geçtiğimiz gönlerde tamamlandı. Sanıklardan Yasemin Kozanoğlu hakkında TCK'nin 191'inci maddesi gereğince 'kullanmak için uyşturucu veya uyarıcı madde kabul etmek veya bulundurmak' suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis istemile dava açıldı. Ayşe Hatın Önal'a ise aynı davada takipsizlik verildi.

BİZE ULAŞIN