İntikam yemeği soğuk yenir

Vurduğu Mehmet Çetin'in kuzeni Ahmet tarafından öldürülen mahkûmla ilgili soruşturma başlatıldı. Ahmet Çetin'in Facebook'a "İntikam soğuk yenir" yazdığı görüldü

Denizli'de geçen yıl 29 Haziran'da tartıştığı Denizlispor 57 Gençlik Derneği eski başkanı ve tribün lideri Mehmet Çetin'i tek kurşunla kalbinden vurarak öldüren ve "can güvenliği" nedeniyle olaydan 1 ay sonra Aydın E Tipi Cezaevi'ne nakledilen Özcan Kılınç (30), geçen cuma günü diş muayenesi için jandarmalar tarafından hastaneye götürüldü. Kılınç sıra beklerken, öldürdüğü Çetin'in kuzeni Ahmet Çetin (28) bir anda koridorda belirdi. Silahını çeken Çetin, "cezanı çek" diyerek art arda 8 el ateş etti. Kurşunlardan 4'ü isabet eden Kılınç olay yerinde ölürken, "öcümüzü aldım" diye bağıran ve jandarmalar tarafından etkisiz hale getirilen saldırgan polise teslim edildi. Emniyete götürülürken "Herkes haddini bilecek, Mehmet Çetin'in kanı yerde kalmadı. Hak ettiği için vurdum" diyen zanlı, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BİLGİ İÇERDEN Mİ SIZDI?
Şok etkisi yaratan cinayetin ardından Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı adli ve idari soruşturma başlattı. Kılınç'ın muayeneye götürüleceği bilgisinin cezaevindeki diğer mahkûmlar ya da çalışanlar tarafından sızdırılmış olabileceği üzerinde durulurken, katil zanlısı Ahmet Çetin'in sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki sayfasına "İntikam yemeği soğuk yenir" başlığıyla, "Mehmet Çetin sadece amcamız değildi, bizim geleceğimizdi ve bizim geleceğimizi elimizden aldılar. Şimdi sıra bizde. Bu kan yerde kalmayacak ve adı geçen herkesin kanı akacak. Mehmet Çetin ölmedi. Biz hepimiz Mehmet Çetin'iz. Alayınıza da yeteriz Ahmet Çetin, Deniz Çetin. 28 yılın kahrını çektik ama iyi ama kötü. Mehmet Çetin için bir ömür kahır da çekeriz ceza da çekeriz... Çünkü kaybedecek hiçbir şeyimiz kalmadı. Mekânın cennet olsun amca" yazdığı ortaya çıktı.

Maçta Rüştü'ye saldırmıştı
Hastanede öldürülen cinayet sanığı Özcan Kılınç, 2003'te 1-1 biten Denizlispor-Fenerbahçe maçının ardından sahaya atlayarak kaleci Rüştü'ye saldırmış ve 6 ay spor karşılaşmalarına girememe cezası almıştı. 2010'da ise 3 kişiyle tartıştıktan sonra silahlı saldırıya uğramış, bu sırada kurşunlardan biri gözüne isabet eden polis memuru Ramazan Güvenç gözünü kaybetmişti.

BİZE ULAŞIN