Erzurum'da toprak kayması

Erzurum'da, bir iş merkezinin yarım bırakılan inşaat alanındaki toprak kaymasından etkileneceği ihtimaline karşı bölgedeki apartman sakinlerine, oturdukları daireleri boşaltmaları için tebligat yapıldı.

Palandöken ilçesi Yıldızkent semti Alparslan Türkeş Bulvarı üzerindeki özel bir firmaya ait iş merkezinin inşaatının istinat duvarının çatlaması sonucu yolda meydana gelen toprak kayması nedeniyle 2 apartmandaki dairelerin boşaltılması kararı alındı.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Encümeni tarafından alınan kararın ardından zabıta ekipleri bölgeye giderek, toprak kaymasından etkileneceği ihtimaline karşı Şahin ve Gülhan adlı apartmanlarda oturan ev sahipleriyle görüştü.

Apartman sakinlerinden evlerini boşaltmalarını isteyen zabıta ekipleri, yanlarında getirdikleri tebligatları imzalatarak, misafirhane ve otellerde kendileri için tahsis edilen yerlere istemeleri halinde araçlarla götürüleceklerini ifade etti.

Evlerine girmekte tedirgin olan bazı ev sahipleri yakınlarının yanına giderken, bazılarının da tebligatları imzalamadığı görüldü.

Apartman sakinlerinden imzalamaları istenilen tebligatta, ilgili kanun gereğince sağanak nedeniyle göçen duvar tarafında kalan binaların tehlikesinin devam ettiği, bu nedenle herhangi bir can kaybına sebep olmamak için binaların emniyet tedbirleri alınıncaya kadar boşaltılarak, tahliye edilmesi gerektiği kaydedildi.

BİZE ULAŞIN