Sel ve yıldırım: 3 ölü

Çanakkale Lâpseki'de yağış nedeniyle dere taştı Antalya, Tekirdağ ve Kırklareli'nde çok sayıda ev ve işyerini su bastı. Saray'da okullar tatil edildi

Sağanak yağışın etkili olduğu Çanakkale, Balıkesir, Antalya ve Tekirdağ'da çok sayıda ev ve işyeri sular altında kaldı. Muş ve Mardin'de 2 kişi yıldırım düşmesi sonucu hayatını kaybetti.

2 KİŞİ YILDIRIM KURBANI

MUŞ: Merkeze bağlı Arıköy köyünde gece geç saatlerde elektrik trafosuna yıldırım düştü. Olayda trafonun yakınındaki evde bulunan Muhacir Aydemir (21) olay yerinde hayatını kaybederken, evin önünde oturan Mehmet Demir yaralandı.
MARDİN: Alımlı köyünde hayvanlarını otlatmaya götüren 32 yaşındaki Kemalettin Gün isimli çoban, yıldırım çarpması sonucu hayatını kaybetti. Yıldırım çarpması sonucu 8 küçükbaş hayvanın da telef olduğu belirtildi.
ÇANAKKALE: Lâpseki ilçesinde etkili olan sağanak yağmur sebebiyle Çınarlıdere taştı. Denizin rengi kahverengiye dönüşürken, sel sularının söküp sürüklediği ağaç ve diğer kalıntılar kıyıya vurdu. İlçede birçok evi ve tarlayı su bastı. Sel felaketinde yerinden sökülen ağaçlar kıyıya vurdu. Sağanak yağış Biga ilçesinde de etkili oldu. Yağış nedeniyle Çanakkale- Biga yolu uzun süre tek yönlü olarak trafiğe kapandı, çok sayıda ev sular altında kaldı.
ANTALYA: Manavgat ilçesinde bazı ev ve işyerlerini su bastı. Bazı otomobiller sular altında kaldı. Su basan iş yeri sahipleri kendi çabalarıyla suyu tahliye etmeye çalıştı. Manavgat Devlet Hastanesi acil servisinin bir bölümünü de su bastı.
BALIKESİR: Bandırma ilçesinde gece etkisini artıran yağmur nedeniyle şehir merkezindeki birçok iş yerini su bastı. Sel nedeniyle Cumhuriyet Caddesi araç trafiğine kapatıldı.
TEKİRDAĞ: Çerkezköy ilçesinde şiddetli yağmur nedeniyle çok sayıda ev ve iş yeri sular altında kaldı. Bazı yollarda çökmeler oldu. Saray-Çerkezköy yolu başta olmak üzere Saray ilçe merkezi ile birçok köy yolunda su taşkınları nedeniyle ulaşım güçlükle sağlandı. Saray ilçesinde okullar bir gün tatil edildi.

BİZE ULAŞIN