Son nefesini yüzümde hissettim

Arzu D., battaniyeyle boğduğu iki günlük bebeğin ölüp ölmediğini kontrol ederken nefesini yüzünde hissettiğini ve poşete koyup çöpe attığını söyledi

Samsun'un Bafra ilçesi Hacınebi Mahallesi'nde yaşanan anne vahşetinin detayları ortaya çıktı. Bir yıl önce tanıştığı erkek arkadaşından hamile kalan 21 yeaşındaki Arzu D., bol elbiseler giyip, doğum sancılarını da "karnım ağrıyor" diye geçiştirerek ailesinden hamileliğini gizledi. Sancıları daha da artan Arzu D., yalnız başına gittiği Bafra Devlet Hastanesi'nde bir kız çocuğu dünyaya getirdi.

AŞI İLE ORTAYA ÇIKTI

Bir ay sonra Aile Sağlık Merkezi ekipleri Arzu D.'ye ulaşarak bebeğini aşıya getirmesini istedi. Bebeğin öldüğünü söyleyen Arzu D.'nin ölüm belgesini getirmemesi üzerine sağlık görevlileri durumu savcılığa iletti. Savcılığın talimatıyla gözaltına alınan Arzu D. polise şunları anlattı: "İş yerinde tanıştığım S.Ç.'den hamile olduğumu öğrendiğimde bebeği aldırmak için çok geç kalmıştım. S.Ç.'ye söyleyince 'başının çaresine bak' yanıtını aldım. Doğumdan sonra arkadaşımın evine gittiğimde bebeğimi battaniyesi ile boğdum. Sonra öldü mü diye kontrol etmek için yüzüne yaklaştım. Nefesini yüzümde hissettim. O sırada çağırdığım taksi geldi. Hemen poşete koyup çıktım. Yolda taksiyi durdurup ara sokaktaki çöp konteynırına poşeti atıp kaçtım" dediği belirtildi. Savcılık Zeliha Sıla adı verilen bebeğin bulunması için çalışma başlattı.

BİZE ULAŞIN