Çocuğunu rehin aldı

Eskişehir'de hakkında kesinleşmiş hapis kararı bulunan ve eşi tarafından terk edildiği bilinen kişi, 3 yaşındaki kızını 10 saat rehin tutmasının ardından yakalandı.

71 Evler Mahallesi Mektep Sokak'taki ikametinde kızı İrem Melek K. (3) ile yaşayan H. K. (33) gece saatlerinde yakınlarına telefon ederek kendine zarar vereceğini söyledi. H. K., sebep olarak da eşinin evini terk etmesi ve hakkındaki hapis kararını gösterdi. H.K.'nin yakınları da olayı polise bildirdi. H.K. bunun üzerine eve gelen polisleri görünce cinnet geçirerek kızını bıçak zoruyla rehin aldı. Evinin penceresinden dışarıya tava, tabak ve alkol şişeleri atan H.K. bağırarak saatlerce çevredeki vatandaşlara rahatsızlık verdi.

POLİS YAKALADI

Kızını rehin almasının üstünde 10 saat geçmesine rağmen sakinleşmeyen babayı zorla eve giren polis ekipleri etkisiz hale getirdi. Bıçakla elini kesen H.K. polis aracı ile önce tedavisi için Eskişehir Devlet Hastanesine ardından da ifadesi alınmak üzere İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Saldırgan babanın kızı İ.M.K. ise dede ve babaannesi tarafından evde çıkartılarak 112 Acil Servis Ekipleri tarafından sağlık kontrolü için hastaneye kaldırıldı. Polis olayla ilgili olarak soruşturmayı sürdürüyor.

BİZE ULAŞIN