İstanbul yağışa doydu

İstanbul'da sağanak yağış akşam saatlerinde etkisini artırırken, metrekareye Çatalca'da 164, Kilyos'ta 163, Terkos'ta 125 ve Sarıyer'de 110 kilogram yağış düştü.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, kentte sabah başlayan sağanak yağış, akşam saatlerinde şiddetini artırdı. Yağış, Beykoz Tokatköy ve Sarıyer bölgelerinde su baskınlarına neden oldu. İstanbul İtfaiyesi ve tüm birimler su birikintilerine müdahale etti. Yağışın artmasıyla birlikte İtfaiye, İSKİ, Yol Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı ekipleri bölgeye sevk edildi.

İtfaiye 69 personel, 27 araç, 14 motopomp, 6 dalgıç pompa, İSKİ 5 ekip 6 motopomp, Yol Bakım 3 Kombi, 3 mazgal ekibi, Atık Yönetim Müdürlüğü de 5 süpürge aracıyla bölgede çalışmalarına devam ediyor.

Kuzey kesimlerde Çatalca çevresi, Sarıyer ve Beykoz'da etkili olan yağışlı havanın etkisini sabaha kadar devam ettirmesi bekleniyor.
Metrekareye Çatalca'da 164, Kilyos'ta 163, Terkos'ta 125, Sarıyer'de ise 110 kilogram yağış düştü.

BEYKOZ'DA HEYELAN

Öte yandan, sağanak yağışın etkisiyle Beykoz'a bağlı Değirmendere Köyü sapağında heyelan meydana geldi. Buradaki yol, heyelan nedeniyle araç trafiğine kapandı. Yolu açmak için iş makineleriyle çalışma yürütülecek.

BİZE ULAŞIN