Saklanmak için evinde gizli sığınak yapmış!

Aytemiz Petrolleri'nin öldürülen sahibi Nizamettin Aytemiz'in kardeşi cinayet suçundan tutuklandı. Aytemiz'in Ümraniye'deki evinde sığınak ve bombaların da gizlendiği bölmeler ortaya çıkarıldı

Tuzla'daki otelinin bürosunda sekiz ay önce Kalaşnikof silahla öldürülen 'Aytemiz Petrolleri'nin sahibi Nizamettin Aytemiz'in altı yıldır aranan kardeşi Mehmet Aytemiz yakalandı. Aytemiz'in Ümraniye'deki evinde sığınak ve iki adet el bombası bulundu. 6 yıldır aranan Mehmet Aytemiz'in yakalanması süreci Pendik'teki Grand Sindoma Otel'in müdürünün, Mehmet Aytemiz'in, kendisini tehdit ettiği ve otomobiline el koymak istediği şikayeti ve ihbarıyla başladı. İhbarı dikkate alan polis otele baskın düzenledi. Baskın sırasında polisleri fark eden Aytemiz, çatı katına çıktı ancak özel harekât polislerinin de katıldığı operasyonda yakalandı. Aytemiz'in Ümraniye'deki evinde yapılan aramalarda binanın terasında ve bodrumunda bulunan iki bölümün sığınak haline getirildiği ortaya çıktı. Evin dört bir tarafına kameralar konduğu görüldü. Özel bir bölme kullanılarak girilen bodrum katta gizlenmiş iki adet el bombasının bulunduğu duvarın, çukur açılarak ve üzeri sıvayla kapatılarak gizlenmeye çalışıldığı belirlendi.

6 SUÇTAN ARANIYORDU

Saklanan el bombaları, polis kriminal laboratuvarında incelemeye alındı. Aytemiz'in, sadece tavandan kiremitler kaldırılarak girilebilen bu bölümü saklanmak için de kullandığı ifade edildi. Aytemiz'in bir süre önce intihar eden iş adamı Hayati Kamhi'nin 2008 yılında 'şantaj' başvurusu ve 14 Temmuz 2006 yılında Rize'de Osman Kıvrak adlı kişiyi öldürmek suçlamalarıyla da arandığı belirtildi. Aytemiz'in altı ayrı suçtan arandığı kaydedildi. Gasp Büro Amirliği'ndeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından çelik yelek giydirilerek adliyeye sevk edilen Mehmet Aytemiz tutuklanarak cezaevine gönderildi. Aytemiz Petrolleri'nin sahibi Nizamettin Aytemiz, 8 ay önce Tuzla'daki otelinde Kalaşnikof silahla öldürülmüştü.

BİZE ULAŞIN