Umut'un katili cezaevinde

İzmir'de iki ay önce parkta maganda kurşunuyla ölen Umut'un katil zanlısı tespit edildi. Vali Kıraç "Hunhar cinayet aydınlatıldı" dedi

İzmir'in Karabağlar ilçesinde 2 ay önce, annesi ve kardeşiyle gittiği parkta oynarken serseri kurşunun hedefi olup hayatını kaybeden 6 yaşındaki Umut Ceylan'ın cinayet şüphelisi bulundu. Umut Ceylan'ın katil zanlısının, 5 gün önce bir silahla yaralama olayı nedeniyle tutuklanan Can Kayı olduğu ortaya çıktı. Can Kayı'nın 18 Ekim'de Karşıyaka ilçesinde karıştığı yaralama olayında kullandığı silahın Umut'u öldüren silah olduğu kriminal laboratuvarında yapılan balistik inceleme sonucu kesinleşti.

AİLE TEŞEKKÜR ETTİ

Can Kayı'nın Buca Cezaevi'nde tutuklu bulunduğu, Umut'un öldürülmesi olayıyla ilgili talimatla ifadesinin alınacağı öğrenildi. "Oğlumun katili bulunmadan rahat etmem" diyen Ufuk Ceylan'a ise müjdeli haberi Emniyet müdürü Ali Bilkay telefonla verdi. Bilkay'dan, oğlunun katil zanlısı magandanın yakalandığını öğrenen baba Ufuk Ceylan'ın, tüm İzmir polisine teşekkür ettiği öğrenildi. Olayın ardından, ilk günkü gibi çalışmalara aralıksız olarak devam ettiklerini belirten Emniyet Müdürü Ali Bilkay "Son 20 yıl içinde bu tür 18 maganda cinayeti işlenmiş, bunlardan çözülen tek cinayet bu cinayet. Cinayetin işlendiği günden itibaren 196 silahı balistik incelemeye tabi tuttuk. Keşke bu olay olmasaydı, o yavrucuk yaşasaydı, ancak failini bulmak biraz olsun bizleri vicdanen rahatlattı" dedi.

BAŞBAKAN'IN TALİMATI

Umut Ceylan cinayetinin çözülmesi ile ilgili bir açıklama yapan İzmir Valisi Cahit Kıraç ise, "Bütün İzmir'i olduğu gibi tüm Türkiye'yi üzen bu hunharca cinayetin faili meçhulü aydınlatılmıştır" diye konuştu. Vali Kıraç, "İzmir polisine emekleri için teşekkür ederim. Bu konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı ve Başbakanımızın talimatları vardı" dedi.

BİZE ULAŞIN