Arife günü 3 cinayet

Tokat'ta bir kadın husumetli olduğu kişi tarafından vuruldu, Balıkesir'de iki dünürün tartışması ölümle bitti. Orhangazi'de ise bir kişi ağabeyini bıçaklayarak öldürdü

Şiddet olayları arife günü de durmadı. üç ilde üç cinayet işlendi. Tokat'ın Niksar ilçesinde bir kadın husumetli olduğu kişi tarafından av tüfeğiyle vurularak hayatını kaybetti. Balıkesir'de iki dünür arasında çıkan kavgada dünürlerden biri öldü. Bursa'da ise iki kardeşin tartışması ölümle sonuçlandı.

10 ÇOCUĞU VARDI

Tokat Niksar'da 10 çocuk annesi kadın, husumetli oldukları kişi tarafından av tüfeğiyle vurularak öldürüldü. İlçeye bağlı Serenli beldesi Ayva Mahallesi'nde tarlasında çalışan Arife Keskün'e (43), daha önceden aralarında husumet bulunan Gıyasettin Ö. (40) tarafından av tüfeğiyle 3 el ateş edildi. Keskün, olay yerinde can verdi. Gıyasettin Ö.'nün yakalanması için çalışma başlatıldı. Keskün'ün eşi Recep Keskün, 28 Ağustos'ta Gıyasettin Ö'nün 15 yaşındaki oğlu Sabri Ö'yü av tüfeğiyle vurarak öldürmüştü. Recep Keskün, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. Bursa'nın Orhangazi ilçesinde bir kişi, ağabeyini bıçaklayarak öldürdü. İddiaya göre, ilçeye bağlı Keramet köyünde alkollü olan Mürteza (50) ve İbrahim A. (40) kardeşler, köy meydanında tartıştı. Tartışma evde devam edince, İbrahim A. eline geçirdiği ekmek bıçağıyla ağabeyini beş yerinden bıçakladı. Yaralı halde kaçmaya çalışan Mürteza A., yaklaşık 100 metre ileride yere yığıldı. Köylülerin haber vermesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, Mürteza A.'nın hayatını kaybettiğini belirledi. Gözaltına alınan İbrahim A., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

DÖRT EL ATEŞ ETMİŞ

Balıkesir'de bir kişi, tartıştığı dünürünü tabancayla vurarak öldürdü, dünürünün eşini bıçakla yaraladı. İddiaya göre, bir düğün salonunda, A.A.Y. (57) ile düğün salonunun işletmecisi olan dünürü Adnan Ş. (58) ve eşi Şükran Ş. (55) arasında tartışma çıktı. A.A.Y., tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Adnan Ş.'nin göğsüne ve başına tabancayla dört el ateş etti. Adnan Ş. olay yerinde öldü. Zanlı, saldırıya müdahale etmek isteyen Şükran Ş.'yi de karnından bıçakla yaraladı. Hastaneye kaldırılan Şükran Ş.'nin hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi. Olay yerinden kaçan A.A.Y., daha sonra karakola giderek polise teslim oldu.

BİZE ULAŞIN