Boğa ormanlık alana kaçtı

İstanbul'da Kurban Bayramı'nda bilindik görüntüler yaşanmaya devam ederken, Ayazağa'da kasapların elinden kaçan bir boğa azmiyle vatandaşları şaşırttı. Kaçarken saplandığı bataklıktan kurtulan kızgın boğa, ormanlık alanda kayıplara karıştı.

Edinilen bilgiye göre Şişli Ayazağa'da bir vatandaş, satın aldığı kurbanı kesimhaneye götürdü. Burada kızgın boğayı ellerinden kaçıran kasaplar, daha sonra boğanın peşine düştü. Hızla kaçan boğa ilk önce saplandığı bataklıkta bir süre bekledi. Bu sırada ihbar üzerine gelen itfaiye ekipleri merdivenle boğaya ulaşmaya çalıştı. Tüm çabalar yetersiz kalınca bir vatandaş traktörle boğanın yanına yaklaştı ancak kemendi boğaya fırlatan vatandaş da başarılı olamadı.

Bu sırada bataklıktan kurtulmaya çalışan boğanın gözündeki bez de çözüldü. Gözleri çözülen boğa bataklıktan çıkıp yan tarafta bulunan su birikintisine girdi. Su birikintisinde hızla koşan boğa daha sonra karaya çıktı. Önüne çıkan vatandaşlardan da kurtulan boğa, ormanlık alana girerek gözlerden kayboldu. Ormanlık alana giren boğayı 3 saat boyunca kovalayan vatandaşların arama çalışmaları devam ediyor.
BİZE ULAŞIN