Hastanedeyken ortağının oyununa geldi

Adnan Şenses'in bir ortağı, sanatçı mide ameliyatı nedeniyle hastanede yatarken, bankalardan taklit imzayla çektiği parayı zimmetine geçirdi. Şenses, avukatı aracılığıyla İstanbul Ticaret Mahkemesi'nde alacak davası açtı.

İddiaya göre geçtiğimiz yıl İstanbul Zeytinburnu'nda Şenses'in yönetim kurulu başkanı olduğu Akaryakıt Turizm Tic.AŞ. akaryakıt istasyonunun ortaklarından A.U., tahsilat yetkisi olmadığı halde hastanede olduğu sırada sanatçının imzasını taklit ederek bankalardan çektiği parayı zimmetine geçirdi.

Uzun süre fark edilmeyen açığın miktarı konusunda bilgi alamadıklarını belirten Şenses'in avukatı Umut Coşkun'un hazırladığı dava dilekçesinde "Davalı bankanın A.U.'ya yaptığı ödemelerle ilgili müvekkil şirketten A.U.'ya herhangi bir yetki verilmedi. Müvekkil şirket hesabından tam olarak ne kadar para çekildiğini bilinmemektedir. Davalı bankadan 24 Ekim 2011-30 Nisan 2012 tarihleri arasında ne kadar para çekildiğini tespitini istiyoruz. Fazlaya dair haklarımız saklı kalmak kaydıyla şimdilik davalı bankadan 25 bin liranın tahsilini talep ediyoruz" denildi.

BİZE ULAŞIN