Londra'dan Batum'a bir yol gider

Mahsun Kırmızıgül'ün hikâyesini yazdığı ve genel yönetmenliğini üstlendiği 'Benim İçin Üzülme' dizisinin çekimleri İngiltere'nin başkenti Londra, Gürcistan'ın turizm merkezi Batum, Türkiye'de ise İstanbul, Kars ve ilçesi Kağızman'da, Artvin ve ilçeleri Hopa ve Arhavi'de tüm hızıyla devam ediyor. Dizi yaklaşık 150 kişilik dev kadrosuyla da dikkat çekiyor. Rana Cabbar, Ünal Silver, Beyazıd Gülercan, Necmeddin Çobanoğlu, Sacide Taşaner ve Rüçhan Çalışkur gibi usta oyuncuların yanı sıra Fulya Zenginer, Öykü Çelik, Selin Şekerci, Tansel Öngel gibi birçok başarılı dizi ve filme imza atmış oyuncular da bulunuyor. Yapımcı Murat Tokat, dizinin çekimleri için hiçbir masraftan kaçınmadıklarını, ekibin Holywood düzeyinde teknik imkânlarla donatıldığını, Karadeniz'in muhteşem görüntülerinin bu imkanlarla ekrana yansıyacağını belirtti. 150 kişilik teknik kadronun Türkiye'de hiçbir yapım firması tarafından kullanılmadığını da sözlerine ekleyen Tokat, "Dizi yayına girdiğinde, herkes bu diziyi konuşacak. Mahsun ekibi ile yine harikalar yaratıyor. Dizi değil, her bölümü sinema filmi gibi çekiliyor" dedi.

HER ŞEY GERÇEKLE BİRE BİR

Gerçek yaşam hikâyesinden yola çıkılarak yazılan ve genel hikâyesi Mahsun Kırmızıgül'e ait olan 'Benim İçin Üzülme' dizisinin mekanları da Karadeniz'in mimarisini yansıtan ev özellikleri ile bire bir olarak hazırlandı. Sanat ekibi, 3'ü konak olmak üzere tam 8 mekanı, 4 ayda yeni baştan yarattı. Bunun için yaklaşık 2 milyon lira harcandı. Bugüne kadar Temel, Dursun, Fadime gibi Karadenizlilere özgü komik karakterlerin öne çıkarıldığı dizilerin hayata geçirildiği televizyon sektöründe ilk kez Karadenizliler'in gerçek yaşamlarını, aşklarını, acılarını, mutluluklarını ve hüzünlerini anlatacak olan diz i, 6 Kasım Salı ekranlara gelecek. Oyuncuların yeni dizileri hakkında açıklamaları ise şöyle:
Fulya Zenginer (Buke): Hikâye çok vurucu. Senaryoyu okuduğumda işte bu dedim. Doğru bir yerdeyim.
Eren Hacısalihoğlu (Harun): Sete gelirken güle oynaya geliyoruz. Her şeyden önce trafik yok. İyi vakit geçiriyoruz.
Tansel Öngel (Niyazi): Kars'ta 1.5 ay çekim yaptık. Sonra Batum'a gittik. Batum çok güzel bir şehir. Şu an ise Karadeniz'de 300 kilometre alan içinde gidip gidip geliyoruz. Her taraf bir cennet bahçesi gibi.

BİZE ULAŞIN