Elektrikli battaniye yaşlı kadının sonu oldu

Muğla'nın Fethiye ilçesinde 82 yaşındaki Şahsene Konukçu, üzerine örttüğü elektrikli battaniyeden çıkan yangın sonucu yanarak hayatını kaybetti.

Fethiye'nin Kemer Beldesi'ne bağlı Paşalı Köyü Kocaahmetler Mahallesi'nde yaşayan Şahsene Konukçu, dün öğle saatlerinde uyumak istedi ve üzerine elektrikli battaniye örttü. Br süre sonra elektrikli battaniyeden çıkan yangın tüm evi sardı. 6 odalı evin oturma odasında yatan yaşlı kadının üzerindeki elektrikli battaniyeden çıkan alevler önce yatağı sonra da tüm evi sardı.

Evde tek başına yaşayan yaşlı kadının komşuları yangını fark edince itfaiye ekiplerine haber verdi. Alevler nedeniyle yaşlı kadını kurtarmak için içeriye giremeyen komşuları olay yerine gelen itfaiye ekiplerine içeride yaşlı bir kadının olduğunu bildirdi. Fethiye Belediyesi'ne ait itfaiye ekipleri ise yangına müdahale ederek içerideki kadını kurtarmak istedi. Ancak itfaiye ekipleri yaşlı kadının yanarak hayatını kaybettiğini tespit etti.

Köy Muhtarı Celalettin Yücel, yaşlı kadının yanarak yaşımını yitirmesine üzüldüklerini ifade ederek, yangını fark ettikleri anda jandarma ve itfaiye ekiplerine haber verdiklerini söyledi. Yaşlı kadının Fethiye'de yaşayan kızı Perihan Konukçu ile eşi Süleyman Konukçu olaydan sonra fenalık geçirdi. Savcının olay yerindeki incelemelerinin ardından Şahsene Konukçu'nun cesedi otopsi için İzmir Adli TIP Kurumu'na gönderildi. Yangınla ilgili soruşturma devam ediyor.

BİZE ULAŞIN