İtfaiyecinin zor anları

Zonguldak'ta meydana gelen sıkışmalı kazada, bir itfaiye eri zor anlar yaşadı. İtfaiye eri, oğlunun karıştığı kazada, araçta sıkışan yaralıyı kurtardı.

Zonguldak'ın Karaelmas Mahallesi tren köprüsü önünde Sebahattin Cin idaresindeki 67 FA 938 plakalı otomobil ile Levent Yıldız idaresindeki 67 ES 138 plakalı otomobil çarpıştı. Aşırı hız ve kaygan zemin nedeniyle meydana gelen kazada Sebahattin Cin aracın içerisinde sıkıştı. Kaza yerine çağırılan Zonguldak Belediyesi itfaiye ekiplerinde bulunan İsmail Yıldız, kazaya oğlunun karıştığını öğrenince şok yaşadı.

Kısa sürede kendisini toparlayan İsmail Yıldız, yaralıyı bulunduğu araçtan çıkarmaya çalıştı. Elindeki kaza kırım aleti ile diğer itfaiyecilerin ve vatandaşların yardımı ile aracın kapısını kesen Yıldız, yaralının araçtan çıkmasını sağladı. Sedyeye konulan yaralının başından ayrılmayan Yıldız, ambulansa götürülen sedyede de yaralıyı konuşturmaya çalıştı. Sedyeyi yaralının bir arkadaşı ile birlikte ambulansa götüren Yıldız, yaralıya konuşmaya çalışması için telkinde bulundu.

Kazanın ardından sürücülerden Levent Yıldız, polislere kazanın nasıl olduğunu anlattı.

BİZE ULAŞIN