Bayram çetesine suçüstü

Kurban Bayramı'nı fırsat bilip boş olduğunu tespit ettikleri evleri soyan 2'si kadın, 4 zanlı, çaldıkları ziynet eşyalarıyla birlikte yakalandı

İstanbul Maltepe'de, Kurban Bayramı'nı fırsat bilerek kapılarını çaldıktan sonra boş olduğunu tespit ettikleri dairelere kendilerine aile süsü vererek giren ve hırsızlık yaptıkları tespit edilen 2'si kadın 4 şüpheli, suçüstü yakalandı. Olay, Maltepe Cevizli Mahallesi'nde oturan bir vatandaşın 155 Polis İmdat Hattı'nı arayarak, otomobille sokak aralarında dolaşan şüpheli şahısların olduğunu söylemesi üzerine ortaya çıktı. Harekete geçen polis, mahalle giriş ve çıkışlarını tuttuktan sonra şüpheli şahıslara yönelik operasyon düzenledi. Girdikleri iki adresten hırsızlık yaptıktan sonra kaçmaya çalışan şüpheliler gözaltına alındı. Şüphelilerin kullandığı otomobilde yapılan aramalarda dört adet altın yüzük, iki adet kol saati ve çok sayıda altın kolye ele geçirildi.

ÇOK SAYIDA SABIKALARI VAR
Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilen 33 yaşındaki Hüseyin K., 30 yaşındaki Ramazan N., 25 yaşındaki Türkan B. ile 26 yaşındaki Şeker Ö.'nün geçmişte hırsızlık suçlarından ötürü çok sayıda sabıkalarının bulunduğu öğrenildi.
BİZE ULAŞIN