Kira için anne ve bebeğini öldürüldü

Malatya'da 3 aylık ev kirası bedeli nedeniyle çıktığı belirtilen olayda, 32 yaşındaki anne ile 1.5 yaşındaki kızı, silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybetti.

Sokakta ailesi ile birlikte yürüyen Leyla Kalkan (32), kucağında bulunan 1,5 yaşındaki kızı Melisa, M.T. adlı şahısın av tüfeği ile yaptığı saldırının hedefi oldular. Ağır yaralı olarak Devlet Hastanesi'ne kaldırılan anne ile Turgut Özal Tıp Merkezi'ne kaldırılan kızı, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Saçmaların küçük kızın başına isabet ettiği belirlendi.

Cinayeti işleyen M.T. ve yanında bulunan A.T., adlı şüpheliler, olaydan sonra kaçarak firar ettiler. Polis ekiplerince şehir merkezinde aranan şüpheliler, gece Battalgazi Yolu üzerinde bulundukları araç içerisinde yakalanarak gözaltına alındılar. Şüphelilerin doktor kontrolü esnasında Malatya Devlet Hastanesi'nde polis ekiplerince yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Cinayetin 3 aylık kira meselesi nedeniyle işlendiği öğrenildi.

Anne ve küçük kızın cenazesi ise Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından Malatya Şehir Mezarlığına kaldırıldı. Soruşturma sürüyor.
BİZE ULAŞIN