Urfa sele kapıldı: 2 ölü 1 kayıp

Şanlıurfa'da önceki gün başlayan yağışlar, 5 ilçede etkili oldu. Harran'da sel sularına kapılan Ahmet Çakır yaşamını yitirdi. Bozova'da selin sürüklediği araçta bir kişi öldü, bir kişi de kayıp

Gaziantep'te yaşanan ve 3 kişinin öldüğü sel felaketinin ardından Şanlıurfa'da da yağışlar sele neden oldu. Harran ilçesinde sağanak yağışın ardından oluşan sel sularına kapılan otomobilde mahsur kalan 2 kuzenden biri kurtarıldı, 25 yaşındaki Ahmet Çakır sel sularına kapıldı. Dün sabah Ahmet Çakır'ın cesedine ulaşıldı. Şanlıurfa'da önceki akşam başlayan sağanak yağış özellikle Akçakale ve Harran ilçelerinde etkili oldu. Sağanak yağışın sele dönüşmesi üzerine Harran'a bağlı Karataş köyünde bir otomobil sel sularına kapıldı. Otomobilde bulunan Halil Çakır ve amcasının oğlu 25 yaşındaki Ahmet Çakır sel sularına kapıldı. Arama kurtarma ekiplerinin çabasıyla Halil Çakır kurtarıldı ancak Ahmet Çakır sel sularında kayboldu. Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç selin vurduğu Harran ilçesinde ve köylerinde incelemelerde bulundu. Yetkililerden bilgi alan Vali Güvenç, vatandaşlarla görüştü.

TOPRAĞA VERİLDİ

Arama kurtarma çalışmaları sonunda dün sabah Ahmet Çakır'ın cesedine ulaşıldı. Koyunluca köyünde oturan evli ve 2 çocuk babası Ahmet Çakır dün Karatay köyüne bağlı Köyünce mezrasında toprağa verildi. Sel nedeniyle bölgede çok sayıda köy yolu kapandı, bazı köprüler büyük hasar gördü. Şanlıurfa- Akçakale karayolu ulaşıma kapanırken, yüzlerce aracın yolda kaldığı bildirildi. Selin etkilediği Siverek, Viranşehir, Harran, Akçakale ve Bozova'da ekili alanlar da zarar gördü. Bozova'da sele kapılan iki kadından biri öldü, diğeri kayboldu. Belediye Başkanı Hasan Arusoğlu, Atgüden köyünden Sinekli köyüne kız istemeye gidenlerin bulunduğu aracın dönüş yolunda selde sürüklendiğini belirtti. Arusoğlu "Araç sürücüsü ile bir kişi kurtarıldı. Suya kapılan 2 kadından birinin cesedine ulaşıldı. Diğerini aramaya devam ediyoruz" dedi. Sele kapılıp ölen kadının Meliha Aslan (62) olduğu bildirildi.

BİZE ULAŞIN