İzmir'de gerginlik

Cezaevlerindeki açlık grevlerine destek yürüyüşü yapan Barış ve Demokrasi Parti'li (BDP) bir grup ile Altay taraftarları arasında gerginlik yaşandı. Biber gazıyla iki grubu birbirinden uzak tutmaya çalışan polislerden biri atılan taşla yaralandı.

Olay, akşam saatlerinde meydana geldi. Cezaevlerindeki açlık grevlerine destek veren bir grup BDP'li, Çankaya semtinde bulunan AK Parti İl Başkanlığı binasına doğru yürüyüşe geçti. Bina önünde slogan atan kalabalığa polis müdahale etti. Yaşanan arbede sırasında atılan taşlardan bir polis memuru başından yaralandı. Yaralanan polis memuru kaldırıldığı hastanede tedavi altına alınırken, BDP'liler bu kez, Konak Meydanı'na doğru yürümeye başladı. Yürüyüş sırasında yasa dışı slogan atan BDP'liler, Altay-Yeni Malatya maçından çıkan Altay taraftarları ile karşılaştı.

BDP'lilerin attığı yasadışı sloganlardan rahatsız olan Altay taraftarları, 'Kahrolsun PKK' sloganı attı. İki grup daha sonra birbirlerine taş ve sopalarla saldırdı. Polis, olay yerine takviye kuvvet istedi. Çevik kuvvet polisinin gelişiyle gerginlik yatıştırıldı.
BİZE ULAŞIN