Selde kaybolan kızın cesedi dereden çıktı

Şanlıurfa'da, sele kapılan 20 yaşındaki Rahime Aslan'ın cesedi, dere yatağında bulundu. Talihsiz kız, aynı olayda hayatını kaybeden yengesi ile birlikte defnedildi

Şanlıurfa'da önceki akşam araçla sel sularına kapılarak kaybolan 20 yaşındaki Rahime Aslan'ın da cesedi bulundu. Bozova ilçesine bağlı Atgüden köyünde oturan ve kız istemek amacıyla Sinekli köyüne gidenleri taşıyan araç, önceki gün sel sularına kapılmış, 2 kişi suda kaybolmuştu. Kaybolanlardan Meliha Aslan'ın (62) cesedi aynı akşam saatlerinde bulunmuştu. Tüm aramalara rağmen ulaşılamayan Rahime Aslan'ın bulunması için köylüler sabahın erken saatlerinde aramalara başladı. Vatandaşlar bir süre sonra Rahime Aslan'ın cesedine ulaştı. Dere yatağında bulunan Aslan'ın cesedi, Bozova Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Bazı vatandaşlar arama kurtarma çalışmalarını kendi imkânlarıyla yaptıklarını iddia ederek duruma tepki gösterdi. Hastaneden alınıp ambulansa konulan Aslan'ın cenazesi, Atgüden köyüne getirildi. Kılınan cenaze namazının ardından Aslan'ın cenazesi köy mezarlığında toprağa verildi.

KIZ İSTEMEYE GİDİYORLARDI

Rahime Aslan'ın bayram tatili için ziyarete geldiği, bir yakınlarına kız istemek için yola çıktıkları öğrenildi. Aslan'ın, aynı olayda hayatını kaybeden ve cesedi daha önce bulunan Meliha Aslan'ın yeğeni olduğu belirtildi. Meliha Aslan'ın cenazesi de köyünde toprağa verildi. Bu arada 2 kadına mezar olan otomobil de sabah saatlerinde bulunduğu yerden çıkarıldı. Bölgede dün geceye kadar aralıklarla etkili olan sağanak nedeniyle Bozova-Suruç yolunun bazı bölümleri hasar gördü. Ekipler, yer yer çökmelerin meydana geldiği güzergâhta önlem aldıktan sonra araçların geçişine kontrollü olarak izin verdi. Bozova Kaymakamı Recep Öztürk de iki köyde sel nedeniyle hasar meydana geldiğini belirtip ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti.

BİZE ULAŞIN