Bayramlaşmaya gittiği halasının evinde öldü

Halasına bayramlaşmaya giden 16 yaşındaki Şahin Ak, evde kız isteme meselesi yüzünden çıkan silahlı kavgada hayatını kaybetti

Şanlıurfa'da kız isteme meselesi yüzünden evde çıkan silahlı kavgada, halasına bayramlaşmak için gelen 16 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti. Olay önceki akşam geç saatlerde Beykapısı Mahallesi'nde meydana geldi. İbrahim K. ile Parmaksız ailesinin üyeleri arasında iddiaya göre "kız isteme" nedeniyle tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine İbrahim K. pompalı tüfeğini çıkardı. Etrafa ateş açan İbrahim K., evde bulunan Şahin Ak (16), Halil Demir (19) ve Bedri Parmaksız'ı (57) yaraladı. Yaralılar ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

ZANLI ARANIYOR

Durumu ağır olan Şahin Ak, özel bir hastanede yapılan ilk müdahalenin ardından Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak lise öğrencesi Ak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılmayarak hayatını kaybetti. Halasının evine bayram ziyaretine gittiği sırada kavganın ortasında kalarak vurulan Şahin Ak'ın kısa bir süre önce facebook'ta, "Korkum sevmek değil sevip de ayrılmak. Korkum kurşun yemek değil kalleşçe vurulmak. Korkum ölüm değil senin tarafından unutulmak" diye yazı yazdığı görüldü. Ak'ın ölüm haberini alan yakınları sinir krizleri geçirirken, polis olayın ardından kaçan İbrahim K.'yi yakalamak için çalışma başlattı.

BİZE ULAŞIN