Koşa koşa gittiler dura kalka geldiler

Uzun bayram tatilini fırsat bilerek güle oynaya gittikleri yolun dönüşü tatilciye çile oldu. TEM Otoyolu Düzce'den itibaren kilitlendi, feribotlarda uzun kuyruklar oluştu

Uzun Kurban Bayramı tatilini fırsat bilerek memleketlerine giden vatandaşlar dönüşe geçti. Ancak alınan tedbirlerle nispeten rahat gittikleri yolun dönüşü tatilciye çile oldu. Dün öğle saatlerinden itibaren TEM Otoyolunda trafik Düzce'den itibaren İstanbul istikametinde durma noktasına geldi. Yalova ve Çanakkale'de feribot iskelelerinde uzun araç kuyrukları oluştu. Dönüşlerin başlaması ile birlikte TEM otoyolu Düzce kesiminin İstanbul yönünde araç yoğunluğu yaşandı. TEM Otoyolu Bolu Dağı geçişinde araç yoğunluğu nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşandı. Tatilcilerin oluşturduğu trafik özellikle TEM otoyolunun Kocaeli kesiminde durma noktasında geldi. Kocaeli'nde bazı noktalarda şeridin ikiye düşmesi, trafiği adeta felç etti ve uzun kuyruklar oluştu. TEM Otoyolundaki sıkışıklıktan kaçararak D-100 karayoluna giren sürücüler bu sefer de Kocaeli'nde uzun araç kuyrukları oluşturdu. Otoyoldaki trafik kazaları da trafiği zaman zaman tamamen durdurdu. Düzce TEM Otoyolu Gümüşova mevkisinde dün meydana gelen kazada 3 aracın çarpışması sonucu 2 kişi yaralandı. Cemal Daloğlu iradesindeki araç, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu 2 araca çarparak orta refüje çıktı. Kazada yaralanan Aysel Daloğlu ve Hasan Uysal, Düzce Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

TEDBİRLER ARTIRILDI

TEM otoyolunda tedbirlerini artıran trafik ekipleri, sürücüleri aşırı hız ve takip mesafesini korumaları yönünde uyarıyor. Saatlerce trafikte kalan sürücüler trafikten kurtulmak için tatilin bitimine bir gün kala yola çıktıklarını, böylesine bir yoğunluğu beklemediklerini ifade etti. Bazı sürücüler de trafik yoğunluğu azalana kadar dinlenme tesislerinde beklemeyi tercih etti. "Başkentin Doğu Anadolu'ya açılan kapısı" konumundaki Elmadağ mevkisinde de araç yoğunluğu yaşandı. Dönüş yolculuğundaki tatilciler, Afyonkarahisarİzmir karayolunda da kilometrelerce kuyruk oluşturdu.

FERİBOTTA YOĞUNLUK

Kurban Bayramı tatiline Anadolu'ya giden bazı vatandaşlar, İstanbul'a geçmek için Yalova ve Çanakkale güzergahını kullandı. Tatilin bitmesine bir gün kala İstanbul ile Bursa, İzmir ve güney bölgeleri arasındaki ulaşımın önemli geçiş güzergahlarından Yalova Topçular-Eskihisar feribot iskelesinde uzun araç kuyrukları oluştu. Tatil dönüşü dolayısıyla, sefer yapan feribot sayısının artırıldığı öğrenildi. Çanakkale güzergâhını kullanan sürücüler de, feribot iskelelerinde dün sabah saatlerinden itibaren araç yoğunluğu oluşturdu. Seferlerin saatsiz olarak düzenlendiği belirtildi.

BİZE ULAŞIN