Cazcıya 'özel hayatı ihlal'den dava

Eski sevgilisini habersiz çektiği görüntülerini yaymakla tehdit ettiği öne sürülen müzisyen Atilla Dündar'a 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı

Deneyimli caz piyanisti Atilla Dündar'a, bir dönem kendisiyle birlikte çalışan solist Saadet Erdoğan tarafından dava açıldı. İddianameye göre birlikte yaşarken Dündar'a taksitle 2 bin 400 TL'ye bir cep telefonu alan Erdoğan, ayrılınca telefonu geri istedi. Telefonu iade etmeyen Dündar, Erdoğan'ın bilgisayarındaki kişisel görüntülerini kopyalayıp, genç kadını telefondan vazgeçmezse bu görüntüleri yaymakla tehdit etti.

'ÇAMUR ATIYOR'
Savcılığa ifade veren Atilla Dündar cep telefonunun eski kız arkadaşının klip çalışmaları karşılığında verdiği bir hediye olduğunu, isterse geri verebileceğini belirterek şunları söyledi: "9 aydır birlikteydik. Mart ayında kendisiyle evlenme kararı aldım ve bir villa kiraladım. Bu olay medyada ve sosyal paylaşım sitesinde yayımlandı. Tam bu sırada şikâyetçinin internetten müstehcen görüntülerini yakaladım. Kendi bilgisayarında da gördüm. Bunun üzerine ayrılmaya karar verdim. Fotoğrafları yayımlayacağım diye tehdit etmedim. Amacı çamur atmak" diye konuştu. Savcılık, Dündar hakkında "özel hayatın gizliliği ve tehdit" suçlarından 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.
BİZE ULAŞIN