Deniz ulaşımına lodos engeli

İstanbul'da etkili olan lodos nedeniyle tüm iç hat seferleri ile Kartal-Yalova hattı deniz otobüsü seferleri yapılamıyor.

İDO'dan yapılan yazılı açıklamada, bayram süresince etkili olan lodosun bugün de şiddetini azaltmadan esmeye devam edeceği bildirildi.

Saat 09.00 itibarıyla tüm iç hat seferleri (Bakırköy, Avcılar, Kabataş, Beşiktaş, İstinye, Beykoz) ile Kartal-Yalova hattı deniz otobüsü seferlerinin yapılamadığı belirtilen açıklamada, şehir içi Sirkeci-Harem ve şehir dışı Eskihisar-Topçular araba vapuru seferleri ile dış hat hızlı feribot seferlerinin aralıksız devam ettiği aktarıldı.

Açıklamada, seyahat edecek yolcuların gün içinde seferleri, internet veya çağrı merkezinden kontrol etmeleri gerektiği kaydedildi.

DENİZ ULAŞIMI DURDU

Marmara Denizi'nde dün başlayan ve gece saatlerinde hızını arttıran şiddetli lodos ve sağanak deniz ulaşımını olumsuz etkiledi.

Boğazlardan geçmek üzere Marmara Denizi'nde seyreden 73 yerli ve yabancı bandıralı şilep ve tanker, saatteki hızı zaman zaman 70 kilometreye ulaşan şiddetli lodos nedeniyle ilerleyemeyince Tekirdağ'ın Şarköy ilçesi sahilinde demirledi.

Gece boyunca aralıksız devam eden fırtınanın sabah saatlerinde etkisini azaltmasının ardından bazı gemiler demir alarak boğaza doğru hareket ederken, 14 gemi ise hava koşullarının daha da iyileşmesi için Şarköy'de demirli bekliyor.

BİZE ULAŞIN