Gurbetçi Türk aile kaza kurbanı

Stuttgart'ta yaşayan Tanınmış ailesinin anne, baba ve iki çocuk dört ferdi, Rastatt'tan bayram ziyareti dönüşünde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybetti

Stuttgart'ın Wangen semtinde yaşayan Trabzonlu Tanınmış Ailesi'nin dört ferdi, bayram ziyareti dönüşü sırasında geçirdikleri trafik kazasında yaşamını yitirdi. A5 otoyolunun Baden Baden ile Rastatt kentleri arasında meydana gelen kazada 47 yaşındaki 8 çocuk babası Ahmet Tanınmış ile 46 yaşındaki eşi Zeynep Tanınmış ve sekiz yaşındaki ikiz kızları Sedanur ile Edanur parçalanarak öldü. Acı haberi aldıktan sonra olay yerine akın eden ailenin yakınlarına psikolojik destek verilirken, kazada yaşamını yitiren Ahmet Tanınmış'ın eşi ve çocuklarıyla birlikte Rastatt'tan bir bayram ziyaretinden döndüğü öğrenildi. Polisten yapılan açıklamada, kazanın pazar günü gece yarısı meydana geldiği belirtilerek dört kişilik Tanınmış ailesinin, başka bir araçla kaza yaptıktan sonra araçlarından inerek otoyola çıktıkları açıklandı. Yetkililer, arkadan gelen başka bir aracın otoyolda bulunan aileye çarparak ölümlerine yol açtığı ve çarpmanın şiddetiyle çocuklardan birinin yolun karşı tarafına kadar fırladığını belirtti. Çarpmanın şiddetiyle Tanınmış ailesine ait otomobilin ikiye ayrıldığını belirten yetkililer, olay yerinde yapılan bütün müdahalelerin sonuçsuz kaldığını açıkladı.

TIR ŞOFÖRÜ ARANIYOR
Ölümlere yol açan otomobil sürücüsünün de ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldığını belirten polis, A5 otoyolunun Rastatt istikametine tamamen kapatıldığını savcının incelemesini bitirdikten sonra dün öğleye doğru tekrar trafiğe açıldığını dile getirdi. Öte yandan görgü şahitlerinin "Kazaya bir TIR sebep oldu. TIR sürücüsü aracından indi ve hiçbir yardımda bulunmadan olay yerinden ayrıldı" iddialarını araştıran polis, böyle bir bulguya rastlanmadığını ve TIR şoförünün ancak şahit olarak arandığını belirtti.

KEMENÇESİ SUSTU

Feci kazada eşi ve iki çocuğuyla yaşamını yitiren Ahmet Tanınmış'ın çevresinde bilinen bir kemençe sanatçısı olduğu öğrenildi. Davetlerde ve kültürel etkinliklerde sahne alan 47 yaşındaki eski tekvando hocası ve belediye şoförü de olan Tanınmış'ın ölümü dostları tarafından "Kemençe sustu" olarak yorumlandı.

Mert ULCAY / STUTTGART

BİZE ULAŞIN