Namazdan etkilenip Müslüman oldu

Şili vatandaşı Carolina Calderon, tatil için geldiği eşinin memleketi Karabük'ün Yenice ilçesinde, çevredekilerin namaz kılmasından etkilenerek Müslüman oldu ve eşiyle İslami usullere göre yeniden nikah tazeledi.

Karabüklü Yunus Hatılcık ile çalışmak amacıyla gittiği Şili'de tanışıp evlenen Carolina Calderon, tatil için geldiği eşinin memleketi Karabük'ün Yenice ilçesinde kılınan namazdan etkilenerek İslamiyet'i seçti ve Kübra ismini aldı.

İlçeye bağlı Kuzdağ köyünde düzenlenen ihtida(Başka bir dinden çıkıp Müslüman olma) ve nikah törenine Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Yenice Müftüsü Ramazan Ökten ve çiftin yakınları katıldı.

''MÜSLÜMANLAR GİBİ YAŞAMAYA KARAR VERDİM''

Törende konuşan Calderon, eşiyle Şili'de yemekte tanıştığını ve bir süre arkadaşlık ettikten sonra dünya evine girdiklerini söyledi.

Eşinin Müslüman olmasından etkilendiğini ve köyünde namaz kılanları gördükten sonra İslam dinini tercih ettiğini anlatan Calderon, ''Türkiye'de eşimin köyünde olmaktan çok mutluyum. Eşimin ailesi Müslüman ve İslam dinine bağlı yaşıyor. Bu yaşam tarzı ve namaz kılmaları beni çok etkiledi. Burada sağlam bir aile yapısı olduğunu gördüm. Müslümanlar gibi yaşamaya karar verdim. Nikahımızında bu dine uygun kıydırmak istedim'' diye konuştu.

Yenice Müftüsü Ramazan Ökten ise genç kadının Müslüman olma isteğini kendilerine bildirdiğini, bunun üzerine dualar eşliğinde gençlerin isteklerini yerine getirdiklerini kaydetti.

Daha sonra Calderon, Müftü Ökten ve diğer şahitlerin huzurunda Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu. Müftü Ökten, Calderon'a ''ihtida belgesi'' ile İslam ilmihali ve Türkçe mealli Kur'an-ı Kerim hediye etti.

BİZE ULAŞIN