Ölüme mesaj

Kuşadası'nda villada bekçilik yapan 32 yaşındaki Gökhan Ortanca, en yakın arkadaşını cep telefonundan sevgilisine mesaj attığı için öldürdü

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde iki lüks villanın bekçiliğini yapan ve villaların arasındaki bekçi evinde yaşayan 32 yaşındaki Gökhan Ortanca, önceki akşam 15 gündür yanında kalan en yakın arkadaşı 34 yaşındaki Osman Güler ve iki arkadaşıyla birlikte içki sofrası kurdu. Gecenin ilerleyen saatlerinde, diğer 2 kişi gittikten sonra iki arkadaş alkol almaya devam etti. Bu arada Gökhan Ortanca tuvalete gittiği sırada, arkadaşı Osman Güler telefonunu alarak Ortanca'nın kız arkadaşına "Canım beni ara" şeklinde bir mesaj attı. Tuvaletten dönen Gökhan Ortanca, daha sonra mesajı görüp durumu fark edince, "Sen haberim olmadan benim telefonumdan sevgilime nasıl böyle bir mesaj atarsın?" diye çıkışınca, aşırı alkollü iki arkadaş arasında tartışma çıktı.

BATTANİYEYLE DENİZE ATTI

Alevlenen tartışma bir anda kavgaya dönüştü. Yere düşen Osman Güler, yüzüne aldığı tekmeler nedeniyle bayıldı. Ortalık kan gölüne dönerken, Gökhan Ortanca battaniyeye sardığı arkadaşını yaklaşık 40 metre taşıyarak sahile götürüp denize attı. Daha sonra da eve dönerek uyudu. Sabah erken saatlerde sahilde yürüyüş yapan bir kadın battaniyeye sarılı cesedi görünce durumu, katil zanlısı olduğunu bilmeden bekçi Gökhan Ortanca'ya bildirdi. Hiçbir şey yokmuş gibi davranan Gökhan Ortanca, kadının telefonundan 155 polis imdat hattını aradı. Olay yerine gelen polis ekipleri hareketlerinden şüphelendikleri Gökhan Ortanca'yı ifadesini almak üzere karakola götürdü. Karakolda çelişkili ifadeler verdiği belirtilen Ortanca, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. 32 yaşındaki zanlının çeşitli suçlardan sabıkası olduğu da ortaya çıktı.

BİZE ULAŞIN