Ordu'da orman yangını

Ordu'nun Gölköy ilçesinde ormanlık alanda üç gün önce başlayan yangın, halen kontrol altına alınamadı.

Ordu'nun Gölköy ilçesi Kozören köyünde yerleşim merkezinin yakınlarındaki ormanlık arazide belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın, 30 dönümlük bir alanda üç gündür devam ediyor.

Çevre ilçelerden gelen itfaiye ekipleri ve köylüler yangını söndürmeye çalışırken, İstanbul'da oturan köylüler de köylerine gelerek yangın söndürme çalışmalarına katıldı. İstanbul'dan gelen ve itfaiye ekiplerine yardım eden Seyfi Bölük, köylerinin yanmaması için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.
Reşat Çınar adlı vatandaş ise, köyde yangın çıktığını duyduktan sonra geldiklerini anlatarak 'Dün gece Ordu'ya geldik. O saatten beri yangını söndürmek için kazma kürekle uğraşıyoruz. Kendi imkanlarımızla bidonlar ile su taşıyarak evlerimize ulaşmaması, bahçelerimizin yanmaması için uğraşıyoruz' diye konuştu.

Giresun Orman Bölge Müdürlüğü Yangınla Mücadele Şube Müdürü Mustafa Kınacı, yangınla mücadelenin devam ettiğini belirterek 'Yangını kontrol altına alabilmek için çalışmalar devam ediyor. Civardaki belediyelerin itfaiyeleri ve Orman Bölge Müdürlüğümüzün İşletme Müdürlüğü'ne bağlı arazöz ile yangını söndürme mücadelesi devam ediyor' şeklinde konuştu.
İtfaiyeler su ihtiyacını ormanlık alana yakın derelerden karşılarken, yangın kısmi olarak devam ediyor.

BİZE ULAŞIN