Yarım saat ambulans bekledi

TEM Otoyolu Sakarya mevkiinde meydana gelen trafik kazasında 3’ü çocuk 7 kişi yaralandı. Olay yeni çağırılan ek ambulans gecikince yaralı, yarım saat yerde bekledi.

Ankara İstikametinden İstanbul istikametine gitmekte olan Murat Çatalahmetoğlu idaresindeki 34 YN 1759 plakalı otomobil aynı istikamete gitmekte olan Burak Eroğlu idaresindeki 06 DG 8621otomobile çarptı. Kaza sonrası her iki otomobilde yolun ortasında kaldı. Kaza yapan araçların arkasından gelen Süleyman Araz (31) idaresindeki 34 DH 8795 plakalı otomobil kaza yapan araçlara çarpmamak için direksiyonunu kırdı.

Kontrolden çıkan otomobil önce otoyolu ayıran bariyerlere çarptı daha sonra ise yoldan çıkarak su kanalına uçtu. Kaza'da otomobil sürücüsünün yanı sıra aynı araçta bulunan Emin Bozkurt (28), Şükran (8), İsmail (4) ve Mehmet Şirin Araz (37) ile Veysi (43) ve Samet Kavak (4) yaralandı. Yaralılardan Emin Bozkurt kaza sonrası otomobil içerisinde sıkıştı. Bozkurt, Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesine bağlı ekiplerce sıkıştığı yerden çıkarıldı.

Kaza yerine ulaşan iki ambulansın ardından yaralı sayısının fazla olması sebebi ile üçüncü bir ambulans istendi. Ek ambulansın olay yerine gelmesi uzayınca 43 yaşındaki Veysi Kavak yarım saat yerde ambulans bekledi.

Havanın soğuk olması sebebiyle üşüyen Kavak'ın üzerine 112 personeli ve itfaiye personeli montlarını örttü. Olay yerine çağırılan üçüncü ambulansında gelmesinin ardından yaralılar Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Toyotasa Travmatoloji ve İlkyardım Hastanesi acil servisine kaldırıldı. Araçta bulunanların Batman'dan İstanbul'a gitmek üzere yola çıktıkları öğrenildi. Kaza hakkında soruşturma başlatıldı.

BİZE ULAŞIN