Hafta sonu hava nasıl olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Batı Akdeniz ile İç Anadolu'nun batısının sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI :Marmara, Ege, İç Anadolu ve Karadeniz'de 4 ila 6, Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da 2 ila 4 derece mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı (Lodos), Karadeniz kıyılarında doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara ve Ege'de kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN YAĞIŞ UYARISI: Çanakkale, Balıkesir'in Edremit, Ayvalık, Burhaniye ve Havran ilçeleriyle İzmir'in kuzey kesimleri için yerel kuvvetli sağanak ve gökgürültülü sağanak uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, batı kıyılarında aralıklarla devam eden sağanak ve gökgürültülü sağanak etkisini artıracak.

Yağışların, Çanakkale, Balıkesir'in Edremit, Ayvalık, Burhaniye ve Havran ilçeleriyle Menemen başta olmak üzere İzmir'in kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Yetkililer, vatandaşları ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Batısının parçalı çok bulutlu ve kısa süreli kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu; Eskişehir, Çankırı, Ankara ve Konya çevrelerinin kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Düzce ve Bolu ile zamanla bölge genelinin kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BİZE ULAŞIN