Meteoroloji'den önemli uyarı

Son günlerde mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklarla ılık günler geçiren Türkiye, Perşembe günü soğumaya başlayacak. İstanbul 14, İzmir 17, Ankara 9 dereceye kadar düşecek.

Pastırma yazı Anadolu genelinde 2 gün daha devam edecek. İstanbul ve Marmara bölgesinde ise bugün akşam yağmur başlıyor, Çarşamba günü Marmara, Batı Karadeniz, İzmir, Manisa çevrelerinde kuvvetli sağanak yağmurlar olacak.

PERŞEMBE SOĞUK HAVA GELİYOR

Ülkenin büyük bölümünde başta Ankara, Bolu, Antalya olmak üzere tüm Marmara, İç Anadolu, Ege, Akdeniz'de şiddetli yağmur, gökgürültüsü, hatta dolu yağışları olacak. Aynı gün Ege için bir başka tehlike Ege Denizi'nde oluşacak fırtına, Marmara'da da poyraz çok şiddetli esecek.

Perşembe ve Cuma günleri Bolu, Ankara, Çankırı, Kastamonu boyunca sıcaklık bu mevsim ilk kez 10 derecenin altına inecek. O nedenle Bolu Dağları'nın tepelerine kar yağabilir. Soğuk hava pazar gününe kadar etkili olacak.


Perşembe ve Cuma günü Akdeniz bölgesinde Antalya'dan Adana'ya kadar da yaşamı olumsuz etkileyecek kadar şiddetli yağmurlar bekleniyor.

İstanbul'da yağmur yarın akşam başlıyor, bu gece ve çarşamba günü yağış şiddetli olurken, gökgürültüsü ve dolu yağışı da bekleniyor. Havanın hızla soğuyacağı gün ise perşembe.

Perşembe günü İstanbul 14, İzmir 17, Ankara 9 dereceye düşecek.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Trakya kesimi ile İstanbul'un batısının, akşam ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve batı kesimlerinin sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin güneydoğusunda yer yer sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin batı kesimlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı kıyı kesimleri çok bulutlu, gece saatlerinde İzmir ile Aydın ve Muğla'nın kıyı kesimlerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kuzey Ege'nin iç kesimlerinde sabah saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kuzeyinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, batı kıyılarının yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin kuzeybatısında yer yer sis hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu, zamanla parçalı ve kıyı kesimleri çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde Zonguldak, Bartın ve Düzce çevrelerinin sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, sabah saatleri Batman ve Siirt çevrelerinin yer yer sisli geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BİZE ULAŞIN