Sıcaklıklar 12 derece düşecek!

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Malatya, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Doğu ilçeleri başta olmak üzere Antalya çevreleri ile Muğla çevrelerinde şiddetli, Marmara'nın güneydoğusu, Güney ve İç Ege, Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Yağış alan yerlerde hissedilir derecede (6 ila 12 derece) azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), yurdun güney kesimlerinde güney ve batı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Kuzey ve Kıyı Ege ve Marmara'da kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/s) esmesi bekleniyor.
METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Doğu ilçeleri başta olmak üzere Antalya çevreleri ile Muğla çevrelerinde şiddetli, Marmara'nın güneydoğusu, Güney ve İç Ege, Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su baskını, taşkın, yıldırım, vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI: Rüzgarın, Kuzey ve Kıyı Ege ve Marmara'da kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/s) esmesi beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, ağaç devrilmesi, çatı uçması, vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Çok bulutlu, güney ve doğu kesimlerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bölgenin güneydoğusunda (Balıkesir'in doğu çevreleri, Bursa ve Bilecik) kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/s) esmesi bekleniyor

EGE: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; güney ve iç kesimlerinde kuvvetli, Muğla çevrelerinde şiddetli olması bekleniyor. Rüzgarın, Kuzey ve Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yer yer kuvvetli, doğu ilçeleri başta olmak üzere Antalya çevrelerinde şiddetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Ankara, Eskişehir, Konya, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray ve Yozgat ile akşam saatlerinden itibaren Nevşehir, Kayseri ve Niğde çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın batı kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli(30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinde olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu, zamanla kuzey ve batı çevrelerinin parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Malatya, Erzincan ve Tunceli çevrelerinin aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla batısının parçalı ve çok geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BİZE ULAŞIN