Taksim Meydanı’nda meydan dayağı!

Taksim meydanında gece saat 23.00 sıralarında emekli bir vatandaş, para isteyen gençlerin saldırısına uğradı.

İnsanların ve mendil satan 3 çocuğun gözü önünde gerçekleşen kavgaya, mahalleyi mesken tutan bir köpek müdahale etti. Olayda yaralanan emekli vatandaş ambulansla hastaneye kaldırılırken, saldırgan gençler güven timleri tarafından yakalandı.

Taksim meydanında yaşanan ibretlik görüntü, meydandan geçen onlarca insanın gözü önünde yaşandı. Kavganın sonları kameralara yansırken, gençler 50 yaşındaki emekli Selih Yurdamar'ı tekmelerken ve yere düştüğünde de yumruklara hedef olurken görüntülendi. İddialara göre Taksim meydanda yürüyen Selih Yurdamar'dan para isteyen gençler olumuz cevap alınca tartışmaya girdi ve ardından da emekli vatandaşa saldırmıştı. İşte o saldırının son anları kameralar tarafından saniye saniye görüntülendi. Saldırıya uğrayan Selih Yurdamar, tekmelerin ve yumrukların hedefi olurken, çevrede onlarca vatandaş olayı izledi. Bu sırada meydanda bulunan bir köpek ise kavgayı ayırmak için dakikalarca saldırgan gençlerin üzerine yürüdü. Bu sırada mendil satan çocukların da kavgayı izlediği görüldü. Kavganın son anlarına ise Taksim meydanda bulunan Güven Timleri müdahale etti. Sivil olan polisler saldırgan genci iteleyerek kenara aldı ve hemen yaralı Selih Yurdamar'a yaklaşarak durumunu kontrol etti. Daha sonra da saldırgan genç gözaltına alındı. Yaralı Selih Yurdamar'ı ise olay yerine gelen sağlık ekipleri kontrol etti. Yaşanan bu olay sırasında ise olayı baştan sona engellemeye çalışan köpeğin, olayın sonun a kadar gerek yaralıyı gerekse saldırganları takip etmesi ilginç bir görüntünün oluşmasına sebep oldu. Sağlık ekiplerinin yaralıya müdahalesi sırasında ise saldırgan genç de bir kenarda oturmasına rağmen görüntü alan kameralara tehditler savurmaktan geri durmadı. Birara kameramanın üzerine yürüyen genç, polis tarafından tutuldu. Yaralı Selih Yurdamar, ambulansla hastaneye kaldırılırken, olay yerinden kaçmaya çalışan genç gözaltına alındı. Olay yerinde kriz geçiren diğer genç ise ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Emekli Selih Yurdamar'ın saldırıda yüzünden ve vücudundan çok sayıda darbe aldığı ve hastanede tedavisinin sürdüğü öğrenildi. Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

İŞTE O ANLAR...


BİZE ULAŞIN