47 bin TL'lik çanta çalındı

Bahçelievler'de, bir giyim mağazasına müşteri rolünde giren yaşlı kadın, düğün alışverişine gelen kadının içerisinde 47 bin TL değerinde altın bulunan çantasını alıp kayıplara karıştı.

Olay, Bahçelievler'de meydana geldi. İddiaya göre, bir giyim mağazasına düğün alışverişi için gelen Leyla Altuntaş (48), alışveriş yaptığı sırada çantasını sandalyenin üzerine koydu. Bu sırada içeriye müşteri rolünde giren kimliği belirsiz bir kadın, alışveriş telaşındaki Altuntaş'ın dalgınlığından faydalanarak çantayı sandalyeden alarak işyerinden uzaklaştı.

Olan bitenden habersiz olan Leyla Altuntaş bir süre sonra çantasını almak için sandalyeye yöneldi. Ancak çantasının yerinde olmadığını fark edince konuyu işyerindeki görevlilere iletti. Aranan çanta bulunamayınca işyerinin güvenlik kameraları incelendi. Hırsızın kamera kayıtlarına takıldığının fark edilmesi üzerine olay polise ihbar edilerek yardım istendi. Mağazaya gelen polis ekipleri, güvenlik kamera kayıtlarını inceleyip soruşturma başlattı.

HIRSIZLIK ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Mağazada yaşanan olay işyerinin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde şüphelinin işyerine girerek önce keşif yaptığı ardından kıyafetleri incelediği görülüyor. Ardından eline aldığı bir kıyafetle sandalyedeki çantayı alarak gizleyen şüphelinin kıyafeti yerine bırakarak hızlı adımlarla mağazadan ayrıldığı dikkat çekiyor. Kısa süre sonra çantasının çalındığını fark eden Altuntaş'ın ise sağa sola koşuşturarak çantasını aradığı ve işyeri sahipleri ile birlikte dışarı çıkarak etrafa bakındığı gözleniyor. Görüntülerde işyerine tek çanta ile giren şüphelinin çıkışta içerisinde 20 altın burma bilezik ile 7 bin TL nakit para bulunan çantayla uzaklaştığı görülüyor.

Oğlunun nişan alışverişi için dışarıya çıktığını anlatan anne Leyla Altuntaş, 'Olay saat 15.00 civarlarında meydana geldi. Alışveriş yaparken çantamızı sandalyeye asarak bırakmıştık. Düğün alışverişine çıkmıştık. Çantamda 20 bilezik, 7 bin TL nakit para vardı. Çalan kadın 60 yaşlarında bir bayandı' dedi.

Olay sırasında işyerinde bulunan mağaza sahibinin kızı Şeyma Özcan ise 'Saat 15.00 civarlarıydı. Ben müşteri ile ilgileniyordum o sırada şüpheli bir kadın girdi. Ben ona baktım. Dükkan içerisinde birkaç tur attıktan sonra müşterinin çantasını alıp çıkmış. Bu tarafta elbiselere bakar gibi yaptı ve diğer tarafta elbiseyi önüne tutup çantayı alıp çıktı' diye konuştu.

Polis, yaklaşık 47 bin TL civarındaki altınlarla birlikte kayıplara karışan şüpheli kadının yakalanması için soruşturma başlattı.

BİZE ULAŞIN