İstanbullu 2 kıta arasında koştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın Altunizade’den startını verdiği “34. Vodafone İstanbul Avrasya Maratonu Halk Koşusu” sona erdi.

34. Vodafone İstanbul Avrasya Maratonu Halk Koşusu, sona erdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın startını vereceği yere İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da katıldı.

Konuşmasında ilk olarak Siirt'te helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden 17 şehide Allah'tan rahmet dileyen Kadir Topbaş, "Bugün hep beraber güzel İstanbulumuzun bu güzel gününde 34'ncü altın günüde koşuyoruz. Maratonda buluştuk sevgiye hoşgörüye barışa koşuyoruz. Her şeyden önce dün 17 şehidimizle sarsıldık Allah'tan rahmet diliyorum, milletimizin başı sağ olsun ve diliyorum ki kan ve gözyaşı olmasın. Barış olsun, sevgi olsun burada nasıl yüzbinler bir araya geldiysek millet olarak kol kola girerek geleceğe birlikte koşalım" dedi.

Köprünün güvenliği konusunda da bilgi veren Topbaş, "Bu güzel İstanbulumuzun iki kıtayı birleştiren geçiş sırasında sizlerden özellikle ricam köprü güvenliği ve güvenliğiniz açısından bariyerlerin sağı ve soluna geçmemeniz, mümkün mertebe çok vakit kaybetmeden diğer tarafa geçmek ve yürümek. Köprü mühendisler tarafından teknik elemanlarca bir sıkıntı olmadığı söylenmekte. Biz tedbirli olalım diye sizlere hatırlatmak istiyorum" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Topbaş'ın halk koşusunun starını vermesiyle birlikte binlerce kişi maratonu tamamladı.

BİZE ULAŞIN