Reflü hastalarına özel yatak

Simav Meslek Yüksekokulu Mobilya Bölümü öğrencileri tarafından reflü hastalarına yönelik üretilen özel yatak sergilenmek üzere Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğü'ne (DPÜ) gönderildi.

Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Rüştü Güntürkün, reflü hastalarına yönelik tek ve çift kişilik modeller halinde üretilen özel yatağın sergilenmek üzere Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğüne gönderildiğini ve sipariş gelmesi halinde seri üretim yapabileceklerini bildirdi.
Öğrencilerin tasarlayarak ürettiği yatağın vücuda temas eden bölümünün motora bağlı olarak çalıştığını ve kumanda ile yönetildiğini ifade eden okul müdürü Güntürkün, 'Hasta öğrencilerimiz tarafından üretilen özel yatağı, ayak, bel ya da baş bölgesini alçaltıp yükseltebilmekte ve uyku ihtiyacını kesintisiz giderebilmektedir' dedi.

Türkiye'de çok sayıda reflü hastası olduğunun bilinciyle öğrencilerinde yardımıyla böyle bilimsel bir imalat gerçekleştirdiklerini dile getiren Güntürkün, 'Amacımız reflü hastalarına sorunsuz bir uyku sunabilmektir. Öğrencilerimizin geliştirdiği yatak projesine destek veren Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karaarslan'a teşekkür ederken çalışmalara destek veren öğretim görevlilerimizi ve öğrencilerimizi yürekten kutluyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN