Ağlatan kavuşma

Adana'da 4 Kasım günü evden çıkıp bir daha dönmeyen 15 yaşındaki kız çocuğu, kendisiyle evlenmek isteyen kişinin evinde 6 gün sonra babası tarafından bulundu. Anne ve baba kızlarına kavuşma anında gözyaşlarına boğuldu.

İddiaya göre 15 yaşındaki lise 1. sınıf öğrencisi Deniz Bavbek, 7 Kasım günü öğlen merkez Seyhan ilçesindeki eve gelip annesinin cüzdanından 50 lira aldıktan sonra evden çıkarak Reşatbey Mahallesi'ndeki Merkez Park'a geldi. Bir süre burada oturan Bavbek'in yanına gelen R.A. (16), "Sen çok güzel bir kızsın, sana aşık oldum. Benimle evlenir misin? Seni ailemle tanıştırmak istiyorum" dedi.

Genç kız "Ben seni tanımıyorum, git başımdan" dediyse de çocuk yanından gitmeyerek bir süre sonra Bavbek'i kandırıp, 19 Mayıs Mahallesi'ndeki evine babasının yanına götürdü. 1 gün evde kaldıktan sonra ertesi gün evine gitmek istediğini söyleyen kızı bırakmayan R.A., telefonunu da kapatıp elinden aldı. Bir gün sonra ise R.A., evde internete girdiğinde Bavbek'in annesi Mutlu ve babası Tuncay Bavbek'in kızlarını aradığı haberlerini görerek durumu ailesine iletti. Bunun üzerine aile, kız çocuğunu ailesine geri vermeye karar verdi. Olaydan 6 gün sonra babayı arayan R.A., "Kızınız bende ama size gelmek istemiyor. Ben kızınızı seviyorum, evleneceğim" dedi. Bunun üzerine baba Bavbek, "Tamam kızımla evlen, onu bir kez göreyim" diyerek adresi alıp polise bildirdi. Bavbek, polisle birlikte eve giderek kızını alıp evine getirdi.

Evde dört gözle kızının gelmesine bekleyen anne Mutlu Bavbek, kızını görünce ona sarılıp gözyaşlarına boğuldu. Deniz Bavbek'in ailesi kavuşma anında gözyaşı dökerken, Deniz Bavbek'te duygulanarak ağladı.

"EVDE BENİ ZORLA TUTTULAR AMA BİR ŞEY YAPMADILAR"

Deniz Bavbek, parkta otururken yanına gelen bir kişinin evlenme vaadiyle kendisini kandırıp evlerine götürdüğünü belirterek, "Bir eve gittik, evde 20 kişi vardı. Kızlar ve erkekler ayrı yerlerde kalıyordu. R. isimli bir çocuk benimle evlenmek istediğini söyledi, bana aşık olduğunu söyledi. Ben de inanıp evine gittim. Ancak ikinci gün aileme gitmek istedim, telefonumu elimden alıp aileme göndermediler. Ama bana bir şey yapmadılar. Bir daha tek başıma parka gitmeyeceğim" dedi.

Baba Tuncay Bavbek ise, kızını bulduğu için çok mutlu olduğunu söyleyerek, "Benim kızım çocuk, onu kaçıran da çocuk. Onun ailesi de çocuk. Ben soruyorum, bu kızın ailesi yok mu diye hiç mi sormadınız. Bana 'Oğlum seviyor, kızınızla evlenecek' diyorlar. Oğlan kızımı 3 günde nasıl sevdi. Böyle bir şey olmaz. Ben kızımı bulduğum için çok sevinçliyim ama sokaklar çok kötü. Kimse kızını sokağa göndermesin, herkes kızına sahip çıksın. Bu bir ders olsun" diye konuştu.

Anne Mutlu Bavbek ise, kızını yeniden karşısında görünce yeniden doğmuş gibi olduğunu belirterek, "Bu internet çocukları çok bozuyor. Allah kimse kayıp acısı yaşatmasın. Ben kızımı buldum, kaybı olan herkes de çocuğunu bulsun. Ama anneler ve babalar çocuklarınızı internetten ve sokaklardan uzak tutun. Onları gündüz ya da akşam kesinlikle tek başına sokağa göndermeyin" dedi.

BİZE ULAŞIN