Erzurum'da korkunç kaza: 7 ölü

Erzurum'un Tortum ilçesinde, cenaze taşıyan otobüsün uçuruma yuvarlanması sonucu 7 kişi hayatını kaybetti, 8'i ağır 24 kişi yaralandı.

Erzurum Valiliği'nce kazayla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, İstanbul Bahçelievler Belediyesi'ne ait 34 ZA 8150 plakalı otobüsün Ardahan'ın Göle ilçesine cenaze götürürken saat 08.10 sıralarında Tortum yolu Güzelyayla mevkiinde zeminin ıslak olması nedeniyle araç şoförünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu şarampole devrildiği belirtildi. Kaza sonucu 3 kişi olay yerinde, 4 kişinin de yaralı olarak kaldırıldığı hastanelerde olmak üzere toplam 7 kişinin hayatını kaybettiği, 24 kişinin de yaralandığı açıklandı.

FECİ KAZADAN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN!

Kaza sonrası yaralıların bölgeye sevk edilen 11 ambulans, 1 UMKE ekibi, 3 Sivil Savunma Arama Kurtarma ekibi 2 helikopter ambulans ile Bölge Eğitim ve Yakutiye Araştırma Hastaneleri'ne sevk edildiği belirtilen açıklamada, hastanelerde tedavi gören 8 yaralının durumunun ciddiyetini koruduğu kaydedildi.

Kazada Polat Bahadır, Erol Erarslan ve İbrahim Çetin'in olay yerinde İlhami Baştuğ, Nuriye Çetin, Bilal Baştuğ ve Seher Akçi'nin ise kaldırıldıkları hastanelerde hayatını kaybetti. Kazada yaralanan yolcular ise şöyle; Murat Görmüş, Asya Ağtürk, Canan Bahadır, Cihan Bahadır, Nülifer Baştuğ, Nazime Ekmekçi, Saniye Baştuğ, Atanur Baştıh, Yavuz Baştıh, Zülfinaz Beşli, Kamil Baştuğ, Muzaffer Baştıh, Tuncer Baştıh, Zafer Baştıh, Abdullah Baştıh, Cihangir Baştuğ, Muhterem Bahadır, Fadime Bahadır, Osman Bahadır, Şahsiye Ekmekçi, Şengül Yıldırım, Seyyar Baştıh, Hayriye Baştuğ Ve Şaban Taşcıoğlu.

BİZE ULAŞIN