Havalar nasıl olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Ordu, Gümüşhane, Artvin, Mardin, Batman, Siirt, Ağrı ve Iğdır çevrelerinin aralıklı sağanak geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde 1 ila 3 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara'da kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU'DA GECE SICAKLIK EKSİ 4 DERECE ÖLÇÜLDÜ

Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı eksi 4 dereceyle Ardahan'da ölçüldü.

Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Balkanlardan gelen alçak basınç sisteminin etkisi altına giren Doğu Anadolu Bölgesi'nde soğuk hava etkili oluyor. Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı Ardahan'da eksi 4, Kars'ta 2, Ağrı'da 4, Erzurum'da 5, Iğdır'da 7 ve Erzurum'da 9 derece olarak ölçüldü. Günün beklenen en yüksek hava sıcaklıklarının da Ardahan'da 7, Kars ve Ağrı'da 8, Erzurum'da 9, Iğdır'da 10 ve Erzincan'da 13 derece olması tahmin ediliyor.

Soğuk hava nedeniyle Ardahan kent merkezindeki bazı ev, iş yeri ve araçların camlarının buz tuttuğu görüldü. Sabah erken saatlerde okula giden öğrenciler soğuktan olumsuz etkilenirken, bazı sürücülerin ise yakıt depoları donan araçlarını çalıştırmakta zorlandığı gözlendi. Meteoroloji yetkilileri, Ağrı ve Iğdır bölgesinde sağanak yağışın etkili olmasının beklendiğini bildirdi.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinden itibaren parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin doğusunda hafif sis görülmesi bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde hafif sis görülmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Bölgenin doğusu parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Hatay çevrelerinde ye yer sis görülmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Eskişehir çevrelerinde ye yer sis görülmesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçal ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimleri ile Bartın çevrelerinde sis görülmesi bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyı kesimleri ile Ordu, Gümüşhane ve Artvin çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, güneydoğu kesimleri ile Ağrı ve Iğdır çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BİZE ULAŞIN