Katliamda aileden kimse kurtulamadı

7 çocuğu ile eşini ve kardeşini vurup intihar eden Engin Sargık'ın iki oğlu, Ercan ve Erhan da aynı gün hayatlarını kaybetti

İstanbul Bağcılar Barbaros Mahallesi 6/1 Sokak'ta 2 Kasım gecesi meydana gelen olayda 36 yaşındaki Engin Sargık, eşini, erkek kardeşini ve 7 çocuğunu silahla vurduktan sonra intihar girişiminde bulundu. İşsiz olan Engin Sargık'ın eve gelen ayrıntılı telefon faturası nedeniyle eşiyle tartıştığı iddia edildi. Tekstil işiyle uğraşan Engin Sargık'ın bir süre önce işten atıldığı ve işverenine dava açtığı öğrenildi. Engin Sargık'ın kardeşi Bayram (29) ile çocukları Suzan (18), Sevda (15), Gülcan (14), Salih (17) ve Abidin'in (5) olay yerinde öldüğü katliamda ağır yaralanan eşi Sacide (34), diğer çocukları Ercan (9) ve Erhan (8) ile Engin Sargık farklı hastanelerde yoğum bakıma alındı. Geçtiğimiz günlerde Engin ve Sacide Sargık'ın ölümünün ardından önceki gün Ercan ile Erhan da aynı gün hastanede hayatlarını kaybetti. İki kardeşin cenazeleri yakınlarına teslim edildi.

10 MEZAR YAN YANA
İki kardeşin cenazesi, olayda ölen baba Engin Sargık, anne Sacide Sargık, 29 yaşındaki amca Bayram Sargık ve çocuklar 18 yaşındaki Suzan Sargık, 17 yaşındaki Salih Sargık, 15 yaşındaki Sevda Sargık, 14 yaşındaki Gülcan Sargık ve 5 yaşındaki Abidin Sargık'ın mezarlarının bulunduğu Hadımköy Gülbahçe Mezarlığı'nda dün gözyaşları içinde toprağa verildi. İki kardeş, mezarlıkta 5 kardeşi, annesi, babası ve amcasının yanına gömüldü. SABAH'ın objektifine yansıyan acı fotoğraf, bir ailenin nasıl yok olduğunu ortaya koydu.


BİZE ULAŞIN