Tehdit davasına üç yıl erteleme

İşadamı Yurdal Sert'le Hatem Yavuz arasındaki tehdit davası sonuçlandı. Mahkeme, iki yıla kadar hapsi istenen Yavuz hakkındaki kovuşturmayı üç yıl erteledi

İstanbul Aile Mahkemesi'ne Ağustos 2011'de başvuran işadamı Yurdal Sert, eşi İvana Sert'in kendisini 15 yıllık arkadaşı Hatem Yavuz'la aldattığını iddia etti. Eşinden 10 milyon lira tazminat talep eden Sert'in bu adımının ardından taraflar ilginç açıklamaları ile gündeme geldi. Yakın arkadaşı tarafından iftiraya uğradığını iddia eden Yavuz, "2 kuruş için bana ve İvana'ya iftira attı. Gözünün üstüne yumruğu çakacağım. Yurdal sakın karşıma çıkmasın" dedi. Sert, bu açıklamaları nedeniyle Yavuz'dan şikâyetçi oldu. Savcılık tarafından yürütülen soruşturma sonucunda geçen yıl Yavuz hakkında "tehdit" suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

10 MİLYON TAZMİNAT İSTİYOR
İstanbul 7. Sulh Ceza Mahkemesi dün davayı karara bağladı. Karar duruşmasında ifade veren Yavuz, İvana Sert ile halen ortaklıklarının devam ettiğini, söz konusu açıklamaların kendisine ait olmadığını iddia etti. Mahkeme, 5 Temmuz'dan itibaren yürürlüğe giren 6352 sayılı yasa kapsamında sözleri "düşünce açıklaması" olarak değerlendirerek, kovuşturmanın 3 yıl ertelenmesine karar verdi. Sanığın tekrar kasıtlı olarak aynı suçu işlemesi halinde kovuşturma yeniden yapılacak. Adli sicilde bu tür kararlara mahsus bir sisteme kaydedilen karar doğrultusunda Yavuz, 3 yıl boyunca aynı suçu işlemezse dava ortadan kalkacak. Yurdal Sert'in eşi İvana Sert'ten 10 milyon lira manevi tazminat talep ettiği boşanma davası ise halen sürüyor.

BİZE ULAŞIN