Cips gasp eden çocuğa 2 yıl 9 ay

Adana'da arkadaşlarıyla birlikte 4 lira değerinde iki paket cipsle 10 TL gasp ettiği öne sürülen 17 yaşındaki T.Ç. adlı çocuğa 2 yıl 9 ay hapis cezası verildi

Adana'da geçen yıl meydana gelen olayda, annesinin yerine bakkalda duran 14 yaşındaki O.E.'nin yanına arkadaşı Y.O. ile gelen 17 yaşındaki T.Ç., cips isteyerek borca yazmasını söyledi. Çocuk bu isteği kabul etmeyince bıçak çıkaran T.Ç., 4 TL değerinde cips ile kasadaki 10 TL'yi alıp kaçtı. Bir süre sonra bu kez M.T. adlı çocuk yine aynı bakkala gelerek bir paket cips alıp kaçtı. O.E.'nin cipsi elinden geri aldığı M.T'nin akrabası A.T., mağdur çocuğa yumruk attı ve kasadan 5 TL alıp kaçtı. Adliyeye sevk edilen çocuklardan Y.O. suçlamayı kabul etmedi. Tutuklu ilköğretim öğrencisi T.Ç. "Zaman zaman borca alışveriş yapıyordum. Tehdit ettiğim doğru değil" dedi, diğer sanıklar da suçsuz olduklarını söyledi.

'PARAYI BORCUNA SAYDIM'
14 yaşındaki O.E. ise "Y.O. ile gelen T.Ç. cips alıp borcuna eklememi söyledi. Reddedince bıçak çekti. Cipsi verdim. Kasadan da 10 TL aldı. Daha sonra A.T. ile M.T. pil almaya geldi. Cips çalan çocukları tanıdıkları için parayı cipse sayacağımı söyleyip pili vermedim. A.T. yumruk atıp kasadan 5 TL aldı" dedi. Dört çocuk için beraat kararı veren hâkim, T.Ç.'yi önce 10 yıl hapisle cezalandırdı. Malın değerinin az olması ve iyi halden dolayı ceza 2 yıl 9 aya indirildi.


BİZE ULAŞIN