Kuvvetli yağış uyarısı

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın kuzey ve doğusu, Doğu Karadeniz, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları ile Hakkari ve Şırnak çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Trabzon'un doğusu ile Rize ve Hopa çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerde sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR:
Genellikle kuzey yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege'de kuvvetli (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Trabzon'un doğu ilçeleri, Rize ve Artvin'in kıyı ilçelerinde kuvvetli sağanak yağış, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz'in batısında da fırtına bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, halen Doğu Karadeniz kıyılarında devam eden sağanak yağış, öğle saatlerinden itibaren etkisini artıracak. Tahminlere göre, yağışlar, Trabzon'un doğu ilçeleri, Rize ve Artvin'in kıyı ilçelerinde 12.00-22.00 saatleri arasında kuvvetli olacak.

Öte yandan, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz'in batısında sabah saatlerinden itibaren, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-74 km/saat) fırtına esecek. Fırtına, yarın sabah saatlerinden sonra etkisini kaybedecek.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Bursa, Yalova, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin güney ve doğusunda yer yer sis görülmesi bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis görülmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde, iç kesimlerinde yer yer sis görülmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis görülmesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, kıyılarının hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis görülmesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Orta Karadeniz kıyılarının sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Trabzon'un doğusu ile Rize ve Hopa çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı, güneydoğusu yer yer çok bulutlu, Hakkari ve Şırnak çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU:
Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BİZE ULAŞIN