Ayna grubu solisti Cemil’in dramı

Bir dönemin fenomen grubu Ayna'nın iki yıldızından birinin, Cemil Özeren'in karaciğer sirozu nedeniyle yoğun bakımda tedavi gördüğünün ortaya çıkması, hayranlarını üzüntüye boğdu. Ölümle yaşam arasında savaş veren Cemil Özeren'in son durumunu ilgili bilgileri grubun bir diğer yıldızı, aynı zamanda Özeren'in üniversite yıllarından beri arkadaşı olan Erhan Güleryüz Sabah.com.tr'ye anlattı.

Röportaj: Fulya UGAN / sabah.com.tr

Cemil Bey'in son sağlık durumu ne? Siz ne durumdasınız?

Üzgünüz tabii. Şu an hastanedeyiz. İlk iki gün Haydarpaşa'daydık ondan sonra Esenler Hayat Hastanesi'ne nakil oldu. En son 1,5 saat önce Cemil'in yanına girdim. Yoğun bakımda, bilinci kapalı. İyileştirilmeye çalışılıyor. Durumu netleşmedi. Ailesi, arkadaşları olarak güzel bir haber bekliyoruz.

Vefasızlık söylentileri doğru mu?

12 gündür burada yüzlerce üniversite arkadaşı, iş arkadaşları, akrabaları, eşi, oğlu ve biz buradayız. Çok üzüntülüyüz. Ortaya atılan iddialar tamamen asılsızdır. Cemil'in babası 82 yaşında. Allah korusun bizim zaten bir hastamız var. İnsanların haysiyetleriyle oynamanın da alemi yok.

Cemil Bey'in maddi sıkıntı çektiği iddiaları hakkında ne söyleyebilirsiniz? Sigortası var mıydı acaba?

Sosyal sigortası var. Olmasaydı bile maddi sıkıntısı olan bir aile değil. Tüm hastane masrafları sigorta tarafından karşılanıyor. Ailesi de zaten maddi açıdan her türlü ihtiyacı karşılayabilecek durumda. Eğer ailenin durumu uygun olmasaydı biz arkadaşımızı en iyi şekilde tedavi ettirecek kudretteyiz. Bu iddialar başta Cemil'e, ailesine ve arkadaşlarına büyük saygısızlık.

Ayna grubu dağıldıktan sonra sık sık görüşür müydünüz?

Cemil'le bağımız sadece 15-16 yıllık bir bağ değil. Biz üniversite arkadaşıyız. Sadece ben de değil burada yüzlerce arkadaşı aynı şekilde birbirimize kardeş gibi bağlıyız. Daha 6 ay önce Cemil'in yeni solo albümü için Ayna'nın stüdyosunda çalışmaya başladık. Fakat bir şekilde daha ikinci şarkısını kaydetme aşamasında çalışmalarımıza ket vuruldu.

Rahatsızlığından dolayı mı çalışmalar durdu yoksa başka bir neden mi var?

Son derece enerjik bir şekilde albümünü yapmaya çalışıyordu ama herhalde başka bir nedenden dolayı bu albümü yaptırtmadılar Cemil'e…

Cemil Bey şu ana kadar kimseyle görüşebildi mi?

Ben her gün saat 1 ila 2 arası yanındaydım. 3 gün öncesine kadar bilinci açıktı, konuşabilir durumdaydı fakat 3 gündür bilinci tamamen kapalı, uyutuluyor. Çünkü hemoglobin (kan) değeriyle ilgili bir sıkıntı var. Kızılay'dan gelen kanla o değerler yükseltilmeye çalışılıyor. Şifa bulması için bol bol dua ediyoruz.

BİZE ULAŞIN